Nelja kooli kohtumine

Mõttemängud toimusid 10. korda

16. veebruaril toimus järjekordne mõttemängude võistlus-sõpruskohtumine. Osalesid Salme, Kärla, Aste ja Lümanda koolide neljaliikmelised esindused. Samad koolid võistlesid teist korda.

Kuna on liikumisaasta, siis sel aastal oli mitme ülesande puhul mõttetegevus seotud liikumisega.

Bingos, kommide otsimises ja kalapüügis pidi eriti hästi läbi saama „õnnemehikesega”. Nalja-/mõistuküsimused panid nii mõnegi kukalt kratsima. Saarte Hääle lugemises olid võistkondade teadmised päris erinevad. Sõnu tuli leida sõnasegadikust ja ritta seada tähemängus ning treppülesandes (muuda täht, saab uue sõna). Pingeliselt kujunes ringis olles Euroopa riikide nimetamine. Ei tohtinud korrata ega pausi pidada.

Kindlameelse esitusega tõi 8. klassi õpilane Sander Kallas meile alavõidu. Kui Kahooti-viktoriinis ei saanud algul vedama, siis lõpuspurt oli vägev ja järjekordne alavõit.

2014. aastast toimunud mõttemängude võistluses on osalenud kuue erineva kooli võistkonnad. Kümnest korrast on Lümanda olnud kokkuvõttes kaks korda 2. kohal ja kaheksa korda võitnud. Erinevaid alasid on olnud etapil 7-10 ja igal aastal lisandub/vahetub 3-5 ala. On põnevam ja huvitavam.

Kokkuvõttes oli meie kooli esindus sel korral väga tubli ja kindlameelne. Lümanda kooli esindasid Kärt Tiitson, Karl Priido Hoogand, Sander Kallas ja Kaur Robin Vaher. Kohtunikena tegutsesid Vanessa Vihman, Senna Soome ja õpetajad Reet Laht ning Liise Kukk.  Abilistena lõid punkte kokku ja sehkendasid kõikide koolide õpetajad. Kõigile suur tänu osalemast ja uute kohtumisteni!

Urve Vakker
korraldaja