Noorte meistrivõistlused jalgpallis

4. mail said teoks noorte meistrivõistlused jalgpallis. Sel aastal jõudis võistlus tosina korrani. Osales 5 noormeeste ja 3 neidude võistkonda. Ei tea, kas tavapärasest väiksem võistkondade arv oli tingitud külmemast kevadest, uuest kooli vaheaja süsteemist või on mängivaid lapsi vähemaks jäänud. Sellele vaatamata sai pingeline võistlus meistritiitlitele edukalt peetud. Tüdrukute võidukarikas jäeti seekord koju. Esikoha naiskonnas mängisid Lümanda Põhikooli eest Eva Ratas, Liise Lindau, Victoria Vihman, Kaili Lilles, Helina Tarkmeel, Liisu Lilles, Kerli Kask ja Marii Silts. Kõik tüdrukud treenivad FC Kuressaares, koolis juhendavad neid Urve Vakker ja Sander Viira. 2. koht Kuressaare Gümnaasiumile ja 3. koht Kahtla Lasteaed-Põhikooli naiskonnale.
Noormeestest võitis Kuressaare Gümnaasiumi meeskond koosseisus Tanel Tool Indrek Mäeots, Andree Goidin, Marcus Puust, Riko Toll, Henry Saar, Märten Martinson, Harald Nurmik ja Karl Oliver Sepp, juhendaja õpetaja Sander Suurhans. 2. koht Saaremaa Ühisgümnaasiumile ja 3. koht Lümanda Põhikoolile. Järgnesid Kahtla-LPK ja Salme PK.
Tüdrukute edukaim väravakütt oli Kristina Teern (10 tabamust), järgnesid Kaili Lilles ja Eva Ratas, ja veel kolm neidu 2 tabamusega, (üldse löödi kokku 27 väravat). Noormeestest said koguni 15 mängijat jala valgeks. Raul Tahk, neli tabamust ja kahega järgnesid Joonas Prii, Gert Lonks ja Tanel Tool; ülejäänud 11 tabasid kõik 1 värava. Kokku löödi poiste turniiril 21 väravat.

Kaheteist korra arvestuses juhib medaliarvus Lümanda 17 korraga (tüdrukud 11 ja poisid 6 korda esikolmikus), järgnevad SÜG (5+9) ja Salme PK (6+7). Medalile on tulnud meistrivõistluste ajaloos 12 aasta jooksul 12 kooli. Kõik korrad on turniiril osalenud Lümanda PK tüdrukud ja poisid ning Salme PK poisid. Kõige rohkem võidukarikaid on kodukapis Salme koolil (7 poiste ja 3 tüdrukute karikat), Lümandal on 6 tüdrukute ja SÜGil 2 tüdrukute ja 2 poiste karikat. Täname kohtunikke Liisa Mere, Roland Kütti, Kristi Tuulingut ja Sanna-Reesi Hoogandit.

Õpetaja Urve Vakker