Õpilased jõudsid orbiidile

2. veebruaril Kuressaare Gümnaasiumis toimunud First Lego League (FLL) Lääne-Eesti eelvoorus osales ka Lümanda kooli võistkond “PähkliMihklid“. Kokku osales 11 meeskonda (9 saaremaalt ja 2 mandrilt). Pähklimihklid saavutasid FLL veteranide KG Klemm ja Mõlk järel tubli 3. koha. Lisaks sai meeskonda ka “Disainikarika” lihtsa ja effektiivse võistlusroboti eest. Kolmas koht andis edasipääsu finaalvõistlusele, mis toimub 9.-10. märtsil Tartu AHHAA Teaduskeskuses.

PähkliMihklite meeskonda kuulusid Marii Silts, Kristi Tiitson, Kaili Lilles, Maria Õunap, Joosep Lonks, Helina Tarkmeel, Juhan Tuulik ja Karl Priido Hoogand.

First Lego League on ülemaailmne teadus- ja tehnoloogiavõistlus noortele vanuses 9-16. Võistkonnad koguvad punkte robotimängu lahendamise, projekti ning meeskonna põhiväärtuste eest. Robotimängu võistluseks tuli ehitada autonoomne robot, mis ülesandeid lahendades kogub võimalikult palju punkte. Põhiväärtuste juures hinnatati meeskonnatööd, et arendada noorte sotsiaalseid oskusi. Selle aasta võistlusteemaks on “Orbiidile” ja võistkonnad otsisid lahendust reaalsetele probleemidele, mis tekivad inimesel pikaajalisel kosmoses viibimisel.

Edu meile finaalis!
Juhendaja Janno Tuulik