Õpioskuste olümpiaad emakeelepäeval

Neljapäeval, 14. märtsil toimus ülekooliline õpioskuste olümpiaad, millega tähistasime ühtlasi ka emakeelepäeva. Hommikul kogunes kogu koolipere saali, kus õppealajuhataja Kairit Kiisla rääkis keeleteadlane Johannes Aaviku panusest eesti keele sõnavara rikastamisse ning 6. klassi õpilased Gerli Rakaselg, Lisett Nurja ja Karl-Alder Kuivjõgi esitasid kava Kristjan Jaak Petersonist ja emakeelepäeva tähendusest. Seejärel jaotusid õpilased 3-5-liikmelistesse rühmadesse. Eesotsas võistkonna kapteniga asuti lahendama ülesandeid viies erinevas valdkonnas. Proovile tuli panna nii oma mälu, info leidmine erinevatest trükistest, mänguline taiplikkus, loogiline mõtlemine, loovus kui ka oskus teha koostööd. Päevast kokkuvõtteid tehes märkis direktor Liia Raun, et sellisel võistlusel kaotajaid pole.

Punktide summa alusel olid aga tublidest tublimad järgmised võistkonnad:

1.-3. kl Sanna-Reesi Hoogand (kapten), Anton Raun, Gert Lonks, Kristi Tiitson, Helina Tarkmeel; 4.-6. kl Stiiven Sirgo (kapten), Kristin Himmist, Laura Toomesoo, Egert Oll; 7.-9. kl Kätlin Kask (kapten), Aleks Teller, Daniel Lüüding, Ott-Kaarel Tõru.

Auhinnaks sai iga õpilane valida endale meelepärase puuvilja.
Aitäh kõigile õpilastele, kes andsid endast parima, õpetajatele, kes koostasid ülesandeid ning sekretärile, kes pidas punktiarvestustabelit.