Õpperetk Harilaiul

Õpperetk Harilaiul

Neljapäeval, 3. septembril sõidutati 5.-7. klassi õpilased Harilaiule, kus toimus õpperetk Anne Teigamägi juhendamisel.

Esmalt andis juhendaja ülevaate Harilaiu kujunemisest ja ka viimaste aastate looduskaitselistest tegevustest seoses kõre elupaiga taastamisega. Saime teada, et Harilaid oli kunagi laid (väike saar meres), mis on hiljem kokku kasvanud Tagamõisa poolsaarega.  Harilaid on üks kiiremini muutuvaid rannikualasid Eestis ja seda ilmestab ka meres paiknev Harilaiu majakas, mis on algselt ehitatud maismaale.

Seejärel suunduti liivaranda (Haagilõugas), kus õpilased uurisid erinevaid rannakarpe ja tüüpilisi rannikutaimi. Samuti kohtusime kurdlehelise kibuvitsaga (Rosa rugosa), mis on vohav võõrliik rannikualadel, konkureerides välja kohalikud taimed.

Edasi kulges teekond juba Harilaiu majaka suunas. Möödusime poolsaare keskosas asuvast Laialepa lahest, mis on tegelikult riimveeline järv. Miskit ei ole siin jääv – kõik muutub. Laiust saab poolsaar ja lahest järv.

Saime vett tunda, nii vihmana kui lainetena. Kellel puudus vihmariietus, said õppetunni ja on järgmisele retkele minnes juba teadlikum.  Kuigi õpperetk oli pikk ja jalad kõigil väsinud, olime kõik tublid ja saime palju uusi teadmisi meie kodukoha loodusest.

Täname Keskkonnainvesteeringute Keskust õpperetke läbiviimise eest!

Õpetaja Janno Tuulik