Õuesõppetund ratastel

6. juunil tiirutasid meie kooli 4. ja 5. klassi õpilased ringi mööda Lääne-Saaremaad. Toimus kodulootund “Tunne oma kodukanti”. Ringreis algas Põllukülast, nägime ära Lümanda kalmistu ja Limex OÜ lubjahauad. Pilguse mõisas tutvustasime mõisa käekäiku läbi aegade ning vaatasime ilusaid kiviaedu, metsõunapuud, väraval kasvavat kadakat ning Bellingshausenile pühendatud mälestusmärki. Ka Karala Roopa rannas oli uudistamist palju: mälestusrist, päästejaam, ilusad kiviaiad ja vaated merele. Atlast nägime nii Vilsandit kui ka Loonalaiu taga kumavat Eestimaa kõige läänepoolsemat kohta – Nootamaa saart. Papissaare on ajalooline paik, siin kohtuvad viimase 150 aasta tegevused: kalapüük, laevaehitused ja remonti ootav sadam. Ka Jaagarahu on seotud mitmete sündmustega minevikust – see on olnud küüditamise ja kivide väljaveo koht. Sadamana on ta oma väärtuse minetanud. Ekskursioonil nähtu ja kogetu andis koolis õpitud teadmistele praktilist kinnistust.

Õpetaja Urve Vakker