Piknikulauast suvevaheajale

Kuule, kuidas teie koolis suvevaheajale minnakse?
No meie koolis on juba mitu aastat selline lahe komme, et viimasel koolipäeval korraldab hoolekogu kooliperele pikniku. Sel aastal oli see 9. juunil. Pärast seda saavad 1.-8. klass puhkama, üheksandikel jääb veel üks eksam ja lõpetamine.

Kas teil siis aktust ei olegi?
On ikka, kõigepealt on tunnustamise aktus. Seal jagatakse kiitust kõikidele, kes on aasta jooksul pingutanud ja endast parima andnud.

Kas sind kiideti ka?
Jaa, ma sain kiituskirja heade tulemuste eest kehalises kasvatuses ja käsitöös. Peaaegu kõik said midagi. Meie õppejuht kirjutab sellest kõigest kindlasti kooli kodukale jutu ka.

Aga räägi selles piknikust, kas kokad siis toovad söögi lihtsalt õue?
Ei-ei, ikka ise! Pärast aktust ja pildistamist lähevad kõik klassid süüa tegema. Mingi tund-poolteist teeme ja siis sööme. Piknikupaik on koolimaja kõrval, muusika mängib ja lipurivid lehvivad puude vahel. Sel aastal lehvisid eriti kenasti, sest päris kõva tuul oli. No ja siis me seal istume piknikutekkide peal, ajame juttu ja naudime viimast koolipäeva. Mõned isegi tantsivad vahel.

Kes teid söögitegemisel aitab?
Igal klassil on abis mõni lapsevanem, et õpetajad saaksid natuke vabamalt võtta. Näiteks sel aastal olid meil abis Jaanika Tiitson, Alice Gerndorf, Helis Soome, Katrina Tarkin, Maria Rääk, Tene Väli, Andi Kuivjõgi, Lilian Maastik, Kätlin Kallas, Taavi Põld. Suur aitäh neile!

See kõlab küll lahedalt…
On jah lahe, ja tead – sel aastal oli veel nii, et Mia ja Linda ema, Lilian Maastik, kes on ka hoolekogu esimees, üllatas meid kõiki jäätisekokteiliga! Emadel oli terve lauatäis blendereid kodust kaasa võetud ja muudkui suristasid nendega, päris äge!

Äge jah… aga head vaheaega siis sulle!
Sulle ka!