Poiste nädal ja sportlik isadepäev

Minu isa hell ja hea.
Tema tarkust täis mul pea.
Kui mind tema lapseks loodi,
tahan olla isa moodi.

Meeleolukas ja sportlik isadepäev Lümanda koolis
Kui koolis tuli aruteluks, mida oma isadele isadepäevaks kingime, siis palju variante ei olnudki – meil on remonditud rahvamaja ja sporti pole ammu teinud. 8. novembri õhtul saigi teoks sportlik isadepäev. Peresid aina tuli ja tuli ning kui mudilaskoor lavale astus, oli saal rahvast täis. Direktor Liia Raun rõhutas: “Kallim, mida saame isadele pakkuda, on koos veedetud aeg, koos tehtud tegu ja koos avastatud elutarkus. Kõigile isadele, peredele ja koosviibijatele ilusat koostööd ja koosolemist meie üritusel. Juba nädalapäevad toimetavad kooliõues mehed ja masinad. Kerkib lastemängumaa ja ronila. Selle taga on MTÜ Karu-Kati Õpituba projekt ja üks ettevõtlik Mart (Maastik). Täname Sind, Mart, pühendumise ja tegususe eest, et Sulle läheb korda meie laste olemine siin ja praegu. Kingime Sulle koolipere poolt laste tehtud kikilipsu ja suure-suure tänu”

Võistlused ilma võistluseta
Et võistlusi saab ka ilma võistluseta läbi viia, tõestas järgmine koosveedetud tund koos tegutsedes. Kõik see mees, lapsed, emad, vanaemad-vanaisad, ritta ja soojenduseks kaks lõbusat ja natuke kavalust täis teatevõistlust. Seejärel läks tõeliseks siblimiseks. Kümmekond kuue-seitsmeliikmelist võistkonda lahendasid erinevates saali osades mõistatusi, nuputasid memoriini, tegid täpsusviskeid, mängisid pimesikku, ehitasid torne ja transportisid hiina söögipulkadega kommisid. Kõige toredam oli see, et rühmad olid väga erineva kooslusega ja kõik said kõike abistada, julgustada ja juhendada. Mõned tulemused: svammitükkidest ehitatud tornid olid vahemikus 55-128 cm, pimesikud tabasid topispalli 4-11 korrani ja korjasid platsi tühjaks korkidest, memoriinis meenutati esemeid 15 kuni 27-ni, svammi jalgpalli polegi nii lihtne lüüa, kui platsil väravaid tabada, parimad suutsid isegi 41 tabamust saavutada. Kõik need tegevused oli vaja sooritada 3 minuti jooksul. Vanasõnade ja mõistatuste töötoas tuli leida õiged lõpud ja siin kulus isade ja vanemate meeskonnakaaslaste tarkus marjaks ära. Kokkuvõttes ükski mõistatus lahendamata ei jäänud.

Heategevuskohvik müügileti ja kohvikuga
Kohviku hea ja parem kadus lettidelt nagu soojad saiad. Laste tehtud jõulumeeneid, helkureid jm sai soetada kas enda tarbeks või kinkimiseks. Noored müüjad said harjutada kätt teenindajana. Kohvikus said kokku kõik eluks vajalikud oskused ja teadmised, rõõm tehtust ja rõõm head tegemisest, ettevõtlikusest ja ettevõtmisest. Sportlik isadepäev ja heategevuskohvik sobisid siia õhtupoolikusse väga, oli tõesti tore koos olla ja tegutseda. Meie koolilaste isad, te olete Lümanda kooli ja maailma parimad…. Isadepäeva tähistamine oli poiste nädala kulminatsiooniks ja lõppakordiks. Esmaspäevast alates oli koolis mitmeid mehelikke tegevusi, tuli näidata oma nutikust ja osavust, poisid tegid Kristo Putniku juhendamisel kogu koolile hamburgereid, külas käis kirjanik Sass Henno ja rääkis tõsistel teemadel ning reede oli lipsupäev – ja näitus. Politseinikud Kaidi Kask ja Robert Vahter tutvustasid 1.-3. klassi õpilastele politsei põnevat töömaailma.

Suu on naerul, silmad kissis,
kui ütlen Sulle, kallis issi,
“Oled mulle kallis sa,