Poiste nädalast isadepäevani

Et meeste rolli ja isade tähtsust perekonnas väärtustada, siis otsustati Lümanda koolis sel aastal läbi viia kooliperele ja tulevastele isadele poiste nädal, mis lõppes reedel, 9. novembril,  koos lasteaiaga, ühise isadepäeva õhtuga Lümanda kultuurimajas.

Esmaspäevkooli õpilasesindus selgitas poiste lemmiksöögi. Paljude valikute hulgast osutus popimaks friikartulid ja vorstijuustu kringel.

Teisipäevtõeline kokandusmaraton koos Euroopa tulevikutähe Peeter Piheliga.

Et Peeter süüa oskab teha, seda teavad vast kõik, aga et ta on ka hiilgav jutuvestja, seda sai koolipere kogeda. Tund möödus silmapilguga. Iga küsimus leidis ka vastuse.  Ja siis poisid kööki, koos Peetriga. Tippkoka käe all valmis pastataigen, millest valmistati lasanje. Ise tehtud, hästi tehtud! Toit maitses kõigile osalistele. Koolimaja peal kostus vaid tüdrukute ohkeid: “Miks mitte meie, tahame ka koos Peetriga süüa teha!”

Kolmapäev kohtumine  Oti Ralliklubiga

Klubi esindajad –Ivo Uustulnd, Andrei Maripuu ja kaardilugeja Raigo Mölder rääkisid klubi loomisest, ralli korraldusest ja võidusõidu ilust ja valust. Omaette huvitav oli kuulda kuidas valmib legend ralliks ja kuidas toimub ettevalmistustöö võistluseks. See hobi nõuab pühendumust, hoolt ja armastust, eks siis tulevad ka tulemused. Ja Otist rääkisime ja panime pöidlad pihku. Meeste omavalmistatud ralliautot sai imetleda ja sees istudes oletada rallisõidu tunnet.

Neljapäev –  päeva tegijaks oli tädi Kati. Köögis sai valmis poiste lemmiktoit.

Reede    isadele pühendatud õhtu kultuurimajas koos lasteaiaperega. Kui hommikupoole võistlesid meie kooli neiud edukalt FC Kuressaare tütarlaste turniiril, saavutades teise koha, siis pealelõunat oli kultuurimaja siginat-saginat täis. Lapsi – suuri, väiksemaid ja veel väiksemaid aina tuli ja tuli ning asjalikud isad-vanaisad nende kannul.  Kell neli algas lasteaia- ja koolilaste tervituskontsert päevakangelastele. Õhtu kandev mõte oli aga tuletada isadele meelde tervislike eluviiside tähtsust. Seetõttu jaguneti peale kontserti töötubadesse: Saare maakonna aasta isa 2008, doktor Andres Sarjas pidas loengu „Meeste tervihoiust ja tervise hoidmisest“. Õile Aaviku juhendamisel valmisid tervislikud ampsud, Külli Lindau ja Maire Murekas valmistasid lastega isadele üllatusi ning kõige väiksemad trallisid senikaua Urve Vakkeri ja Annika Vesteli eestvedamisel. Meeleoluka õhtu lõpetas spordiklubi „Tõll“ näidis-judotrenn treener Marko Keskküla juhendamisel. Isadepäeva üritust toetas rahaliselt 95% ulatuses Euroopa Sotsiaalfond.

Aitäh isad-vanaisad, et olete olemas ja et teid nii palju (üle 40) meie üritusel osalemisega rõõmu oma lastele tõite! Aitäh kõigile organiseerijatele koolist, lasteaiast, kultuuri- ja vallamajast.

Urve Vakker