KG PRO’19 Robootikapäev

Laupäeval, 2. novembril toimus Kuressaare Gümnaasiumis Google Code Weeki raames üritus KG PRO’19 Robootikapäev. Seekord kujunes üritus ettevalmistavaks päevaks suurematele robootikaüritustele nagu Robotex, FLL ja MakeX Starter. Päeva esimeses osas toimusid erinevad õpitoad ja peale lõunasööki alustati võistlemisega. Võistlused toimusid töötubades ehitatud robotitega (erandina LEGO Sumo) ja Lümanda õpilastel läks hästi Sumo võistlustes.  LEGO Sumo võistluses võitis 1. koha Juhan Tuulik robotiga Lümm. Kuna kõik KG tugevad robotid olid kohal, siis võit kinnitas, et Juhan on oma robotit arendades õigel teel.  Samuti olid meie õpilased edukad WeDO Sumo võistluses – Elsa Põld ja Joonas Saarela (meeskond Lümanda12) saavutasid samuti 1. koha. Võib öelda, et WeDO sumoroboti juhtimine ei olnud lihtne, aga Elsal ja Joonasel oli õnne rohkem :).

Lümanda koolist osalesid õpilased Linda Maastik, Elsa Põld, Maarian Vammus, Joonas Saarela, Walter Tarakanov, Kaur Robin Vaher, Eke Tarkin, Tõnis Reitalu, Karl Priido Hoogand ja Juhan Tuulik.

Per aspera ad astra!
Robootikajuhendaja Janno Tuulik