Robotex 2017

23.-24. novembril toimus Tallinnas Euroopa suurim robootikavõistlus Robotex, kus võistlesid ka Lümanda kooli robootikaringi õpilased. LEGO Sumos osalesid Juhan Tuulik, Kusti Väli, Erik Ignatovitš ja Karl Markus Kallas kahe robotiga. Võrreldes eelmise aastaga robotiga, millega me finaalidesse jõudsime, olid meie uued robotid natuke täiustunud ja ootasime vähemalt sama head tulemust kui möödunud aastal. Sel aastal oli kokku 31. alagruppi (kokku ligi 300 robotit). Selleks, et finaalidesse jõuda pidime oma alagrupid võitma.

Esimesena astus võistlustulle Juhan oma robotiga LYMBOT1. Üks võit tuli teise järel aga siiski tuli ka üks matšikaotus, mistõttu jäime alagrupis 1.-2. kohta jagama. Kuna ainult üks robot pääses alagrupist edasi pidime edasisest võistlusest kõrvale jääma, sest kaotasime matši just konkureerivale robotile.

Teise robotiga LYMBOT2 alistas Kusti oma kõik alagrupi vastased ja pääses edasi finaalidesse, kus vastu astusid juba võrdsemad vastased. Finaalides võitsime ühe ja kaotasime kaks matši ning seega võib võistluse kordaläinuks lugeda, sest ületasime eelmise aasta tulemust. Teame millega edasi töötada, et järgmisel aastal edukamad oleksime.

Lisaks osalesid Karl Priido Hoogand, Eke Tarkin ja Tõnis Reitalu Insplay LEGO WeDo võistlusel. Võistlustööks tuli LEGO klotsidest valmistada matt või keskkond koos programmeeritud LEGO Education WeDo robotiga, mille teemaks oli “EV200” ehk Eesti Vabariik 100 aasta pärast. Poisid ehitasid Tallinna Lauluväljaku mudeli ja tutvustasid oma tööd žuriile. Robot lehvitas Eesti lippu, vedas enda järel kotsidest sõna EV200 ja lisaks mängis heliklippi Alo Mattiiseni laulust “Isamaa ilu hoieldes”. Töö oli huvitav ja tõmbas tähelepanu.

Kohtume Robotexil!
Robootikaringi juhendaja,