Sõbrapäeva tähistamine

Sel aastal tähistas Lümanda koolipere sõbrapäeva kahe toreda üritusega, mille ettevalmistused algasid mitu nädalat varem. Toimusid lustakas playback ja esimest korda sai teoks heategevuslik laat. 

Kooli saali olid valmis seatud „kaubaletid“, kuhu enne tundide algust pandi müügiks omavalmistatud ehteid, maiustusi, küpsetisi. Vahetundide ajal tühjenesid koridorid kiiresti, sest kõik õpilased ja õpetajad kogunesid saali nii aktiivsete müüjate kui ka ostjatena. Väljapandu oli mitmekesine ja hinnad sõbralikud. Hästi läksid kaubaks päevakohased paelad ning erinevad maiustused. Tore oli seegi, et laadale tuldi ostma ka väljastpoolt kooli. Kuna laada idee käisid välja Entrumi projektiga seotud õpilased, siis tuli müügipind lunastada, annetades osa tulust Sinimäe kooli toetuseks. Suurimat rõõmu valmistas aga see, et annetatud summa ületas kõigi ootused. Saadud tulu läheb jõuluaegses kooli hoolekogu korraldatud heategevuskohvikus teenitud summale lisaks ja antakse kevadisel koolivaheajal toimuval sõpruskohtumisel üle Sinimäe koolile. Heategevusliku laada näol sai kindlasti alus pandud uuele toredale traditsioonile. 

Pärast tunde kogunes kogu koolipere taas saali, et osa saada playbackist. Esinemisjärjekord loositud, astusid noored artistid oma numbritega publiku ette. Publik nautis  rütmikaid ladina-ameerika lugusid, elas kaasa Udmurdi memmedele, Inesele ja ka Kihnu Virve pereansamblile. Etteasteid toetati kaasalaulmise ja plaksutamisega. Kõiki vapraid ja toredaid esinejaid tänati väikese meenega. Kindlasti sai nii mõnigi õpilane julgust järgmisel aastal ise oma lemmikartisti jäljendades üles astuda. 

Usume, et vaheldusrikas koolipäev, kus ikka usinalt ka õpiti, tugevdas omavahelist sõprust veelgi.