Sõpruskohtumine memoriinis

Viimased neli aastat on kohtunud sõpruskohtumistes kolm kooli – Musjala, Kihelkonna ja Lümanda. Alustasime 2012 ja siis toimusid Mustjalas sisekergejõustiku võistlused. 2014 lisandusid Kihelkonna algklasside teate- ja pallimängude päev ning Lümandas memoriin – mälumängud.

10. novembril lisandusid Mustjala ja Lümanda koolidele ka esmakordselt teised Lääne-Saare valla koolide esindused Kärla ja Aste. Toimus sõpruskohtumine mälumängus-memoriinis.

Neljaliikmelistel võistkondadel tuli tunda eesti sportlasi, mõistatada erinevaid viktoriine. Kaks esimest ülesannet olid pühendatud merekultuuriaastale: tuli loetleda merega seotud liitsõnu (meremees, meremaal, merekultuur jne) ja teises veega seotud spordialasid. Ühes ülesandes pidi palli viskama ja samal ajal tuli nimetada erinevaid spordivahendeid. Laual oli erinevaid kooli- ja sporditarbed ning peale paariminutilist nägemist tuli neid loetleda. Üheks keskseks katusmuseks oli pantomiimitegija poolt sportlikke tegevuste ära arvamine. Näiteks: veemoto sportlasel on edukas start, siis mootor jupsib ja lõpuks ikkagi võidab või hobuste takistussõidus on tõrge ja siis jätkab takistuste ületamist. Nii sai kokku 8 erinevat võistlusala. Kogu kohtumine oli väga tasavägine ja toimus punkt-punkti heitlus. Võitjana väljus Lümanda, koosseisus Lauri Trumann, Iris Piirsalu, Egert Oll ja Kristi Tuuling. Neile järgnesid Kärla, Mustjala ja Aste võistkonnad. Kohtunikena tegutsesid õpetajad Tiio Penu, Reet Laht ja koolide kehalise kasvatuse õpetajad Kai Vahter ja Maret Arge. Ülesanded koostas õpetaja Urve Vakker.

Kõik koolid tunnistasid, et oli meeleolukas kohtumine. Vabariigis ja ka Saaremaal toimub küll klassikaline spordimälumäng Bumerang, kuid see on põhikooli õpilastele paras pähkel ja sobib pigem tõelistele mälumängufännidele. Meie eesmärk oli veidi „mälu teritada” ning lõbusamas võtmes mälumängu mängida. Lümandas toimub memoriin-mälumäng taas aasta pärast, teise veerandi alguses.

Õpetaja Urve Vakker