Sõpruskohtumine mõttemängudes

2014. aasta märtsis alguse saanud kolme kooli sõpruskohtumine mõttemängudes jõudis 16. novembril kaheksanda korrani. Alates 2016. aastast võistlevad erinevate tegevustega ülesannetes nelja kooli esindused nelja võistlejaga. Alati on olnud praktilise tegevusega ülesandeid ja viktoriin. Kahel viimasel aastal on lisandunud Kahooti ülesanne.

Sel aastal tuli loendada Eestimaa saari ja Saare maakonna kirikuid, „püüda” pulkadega komme tõsta. Hääletada tuli vastuseid jalgadega, lahendada ristsõnu, lugeda tähelepanelikult teksti ja mängida nobedaid sõnu (kes kiiremini – linn, riik, nimi jm). Napi eduga ehk ühe punktiga võitis Kärla, 2. koht Lümanda, järgnesid Mustjala ja Aste. Lümanda on võitnud kokku kuuel korral ja kaks korda napilt teisele kohale tulnud. Sel aastal esindasid kooli Helina Tarkmeel ja Marii Silts 9. klassist ning Juhan Tuulik ja Karl Markus Kallas 8. klassist. Küsimused-ülesanded koostas õpetaja Urve Vakker, kohtunikuks oli õpetaja Reet Laht ning koolide kehalise kasvatuse õpetajad Reivo Vinter, Kai Vahter ja Maret Arge.

Õpetaja Urve Vakker