Sõpruskohtumine mõttemängudes

Esmakordselt kohtusid Lümanda, Kihelkonna ja Mustjala koolide kuueliikmelised esindused Lümandas 2014. aasta kevadel. Ka edaspidi on kõik kohtumised toimunud Lümandas ja kevade asemel novembris, kui on vähem üritusi üldises õpilaste kalendris. Nüüd on kohtumine nelja kooli ja neljaliikmeliste võistkondade vahel.

20. novembril kohtusid seitsmendat korda mälumängu/memoriini sõpruskohtumises Lääne-Saaremaa koolide esindused: Lümanda, Aste, Mustjala ja Kärla. Tuli nuputada erinevaid ülesandeid, aga nii mõneski tegevuses oli suur osa fortuunal ehk kuidas just õnne oli. Alati on olnud kaks loetelu küsimust, seekord tuli teada Saare mk turismiobjekte ning kirjanikke. Memoriinis tuli laua peal olnud esemed ruttu kirja panna. Tulemuseks oli see, et enamus teadsid ja mäletasid 2/3 esemetest. Aliase mängus tuli pantomiimina esitada elukutseid (nt müüja, pankrotihaldur, õpetaja jpt).  Veel mõned nutikust nõudvad ülesanded ja kaks tundi mõttetegevust oli finišis.

Lümanda kooli võidukas võistkonnas olid Kristi Tuuling, Mark Lonks, Helina Tarkmeel ja Gert Lonks. Küsimused mõtles ja valmistas ette õpetaja Urve Vakker, kohtunikud-abilised olid õpetajad Reet Laht, Kai Vahter, Reivo Vinter ja Maret Arge.

Õpetaja Urve Vakker