Tipa Tapa finaalvõistlus

Sügisel alanud kolmeetapiline Tipa Tapa saalijalgpalliturniir jõudis lõpule 21. aprillil Kuressaare Spordihoones. 9. korda toimunud turniiril osalesid 1.-5. klassi õpilased. Sel õppeaastal võtsid mõõtu 16 võistkonda 11-st koolist ja võistlusega selgitati ühtlasi ka maakonna D klassi meistrid. Lümanda võistkond koosnes 4. ja 5. klasside väga tublidest jalpalluritest. Juba avaetapil oktoobri alguses sammuti võidult võidule. Enne otsustavat etappi oli tabeliseis väga pingeline ning võimalus turniiri võit koju viia oli viiel võistkonnal. Täiseduga läbisid viimase etapi Saaremaa Ühisgümnaasium, Kuressaare Vanalinna Kool ja Orissaare Gümnaasiumi I võistkond. Sellega säilis Saaremaa Ühisgümnaasiumil eelnevatel etappidel kätte võidetud liidrikoht. Teine koht kuulus sel aastal Kuressaare Vanalinna Kooli võistkonnale. Kuni viimase vooruni oli teisele kohale võimalus tõusta ka Lümanda Põhikooli võistkonnal, kuid paraku tuli tunnistada viimases mängus KVK paremust. Tasuks 3. koht. 4. koht kuulus Orissaare I võistkonnale. Turniiril vaieldamatult parimat meeskonnamängu näidanud võistkonnale said saatuslikuks I etapil saadud kaotused KVK-lt ja Lümandalt.
Turniiril löödud 262-st väravast (75-lt õpilaselt + omaväravad) on Lümanda arvel 85 tabamust. Enim täistabamusi meie võistkonnas kogunes tänu Joosep Lonksule (31) ja Rando Tarkmeelele (29) (üldjärjestuses sellega 4.–5. kohal). Meie väravakütid olid veel Uku Kassuk (11), Gert Lonks (7) ja Mark Lonks (3). Tõhusa panuse meie edusse andsid ka hingestatult mänginud tüdrukud Victoria Vihman, Helina Tarkmeel ja Kaili Lilles.

Paremusjärjestus:
Saaremaa Ühisgümnaasium – 42 punkti,
Kuressaare Vanalinna Kool – 42 punkti,
Lümanda Põhikool – 39 punkti,
Orissaare Gümnaasium I – 39 punkti,
Kahtla Lasteaed-Põhikool I – 33 punkti,
Valjala Välk – 24 punkti, jne.
Lisaks sai Rademari poolt välja pandud auhindade omanikuks Martin Stolfa (Orissaare I), Rando Tarkmeel (Lümanda), Markkus Tamm (KVK), Joosep Kobin (SÜG), Rando Paomees (Valjala Välk) ja Oliver Valk (Kahtla I).

Õpetaja Urve Vakker