Tüdrukud köögis

Tüdrukud köögis

Reedel, 6. märtsil toimus tüdrukute nädala raames suupistete valmistamine lapsevanem Lilian Maastiku juhendamisel. Järgnevalt saategi lugeda, kuidas Lilian toimeka ja rõõmsameelse naispere tegemisi kirjeldab.

1.-3. klass
Pisikeste piigadega valmistasime soolaseid pulgakooke (singi-juusturullid), mille tippu sai igaüks lisada vabal valikul värvilise ja tervisliku ampsu (kurk, tomat, paprika). Paljud lubasid, et oma sünnipäeval teevad nad neid pulgakooke kindlasti uuesti! Mõni oli aga nendest juba enne ahju minekut nii vaimustatud, et oleks tahtnud neid kohe suhu pista. Kuid kannatust jagus õnneks kõigil, et oodata ära ka magustoidu valmistamine ning siis koos poiste ja õpetajatega sööma asuda. Magustoiduks tegime puuviljasalati, mille kaunistasid lapsed vahukoore ja nonparellidega. Joogiks said mõlemad grupid katsetada koduse limonaadi tegemist- rabarberimahl, gaseeritud vesi ja jääkuubikud.

4.-6. klass
Suuremad preilid alustasid maasika-mustika tiramisu valmistamisega, sest tordil tuli lasta pisut külmkapis seista. Soolasteks suupisteteks valmistasid nad sooja lavaširulli (suitsuvorst, juust, paprika, rukola), värske kurgi ja avokaado rullid ning salaami ja marineeritud kurgi snäki. 

Oli väga tegus ja toimekas 2 tundi mõlema grupiga. Loodan, et midagi uut ja põnevat said nad ikka ka selle lühikese ajaga teada. Kasvõi seda, et ka köögis on suureks abiliseks “trimmer”, mis hakib ja purustab hõlpsasti pähklid, kurgi, sibula, avokaado jne. Ning kui isegi juhtub, et elektrivoolu pole, saab vahukoore kiirelt ja lihtsalt vahtu imelise vahustaja abiga. Aga kõige tähtsamad on köögis muidugi nobedad ja targad kokad. Seda tüdrukud olid, kiidan neid väga!

Lilian Maastik