Ühiskonnaõpetuse vabariiklik olümpiaad

Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse olümpiaadid toimuvad kordamööda üle aasta. Paaritud aastaarvud on niisiis ühiskonna-aastad. 8. veebruaril toimus ülevabariigiline olümpiaad 6. kl, 9. kl ja gümnaasiumiastmele. Kusjuures kuuendikele oli ainealane mõõduvõtt esmakordne.  Formaat on arvutipõhine ja osalejatele mugav. 6. klasside maksimum punktisumma oli 73 ja ülesandeid sai lahendada 45 min, üle vabariigi üle 600 osaleja. Üle 70 punktide saajaid oli vabariigis päris palju. Saare maakonnast osales 6 kooli 55 osalejaga. Parim saarlane  Kädi Õun (68 p) Salme koolist. Meie parim oli Juhan Tuulik olles Saaremaal 14. kohal. Meie kooli 6. klassist osalesid praktiliselt kõik. Sel aastal esitleti tulemusi maakondade kaupa ja üldjärjestust ei selgitatud. Küll aga kutsutakse parimaid punktikogujaid 9. kl ja gümnaasiumiaste vabariiklikule mõõduvõtule ja siis võisteldakse juba nö paberversioonis. Meie kooli üheksandikke esindasid Liise Lindau ja Edith Ly Lindau. Ka siin osalesid Saaremaalt kuue kooli esindused ja võib öelda, et saarlaste tase oli ülikõva. Max 138 punkti, parimad vabariigis 125-127, siis suur osa saarlasi sai 110-120 p. Liise kogus 108 punkti ja oli saarlastest täpselt keskel, 61 osalejat. Sama tulemus mõnes teises maakonnas oleks päris kõrge koha andnud. Üle vabariigi oli 9. klassidest osalejaid veidi üle tuhande.

Õpetaja Urve Vakker