Vabariiklik ühiskonnaõpetuse olümpiaad

Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga korraldab üle aasta kord ajaloo- ja siis ühiskonnaõpetuse olümpiaadi. Ajaloo olümpiaad on alati paberkandjal, toimub eraldi piirkondlik ning vabariiklik teadmiste võistlus. Ühiskonnaõpetuses toimus üritus 7. korda ja see on alati olnud ülevabariigiline ning internetipõhine. Lümanda Põhikool on osalenud ajaloo olümpiaadil järjepidevalt 1996. aastast. Ühiskonnaõpetuse olümpiaadist oleme osa võtnud kõik korrad.

Teistkordselt toimub internetipõhine võistlus ka kuuendikele. Saaremaa parim ja vabariigis 7. koha omanik on Artur Teller (60 punktist 55 punkti). Arturile järgnesid Elis Ignatovitš ja Alari Jõeäär. Osalesid kõik 6. klassi õpilased. Saaremaalt osales 40 õpilast 7 koolist ja kokku osales üle vabariigi 479 õpilast. 7.-9. klassist oli osalejaid 776. Kokku oli aega ülesandeid lahendada üks tund ja võimalik oli saada 100 punkti. Võitis 97 punktiga Kilingi-Nõmme õpilane, järgnesid Tabasalu, Saku jne. Saaremaalt oli selles grupis 8 kooli 49 osalejaga. Meie parim oli Kristi Tiitson 75 punktiga, Saaremaal 12. koht ja vabariigis 118. koht. Osalesid kõik 9. klassi õpilased.

Õpetaja Urve Vakker