Valmis DVD “Meite pere lambalugu”

2013/14. õppeaasta viimasel päeval toimus meie koolis teise DVD ”Meite pere lambalugu” esitlus. Esimene DVD ”Jürist mihklisse” valmis paar aastat tagasi. Mõlemad esinemiskavad on selgeks õpitud algklasside folkloorirühma poolt. Seekordses kavas ”Meite pere lambalugu” kajastasime kõike endisaegseid töid, mis on seotud lammaste ja villaga. Kavas kasutasime kohalikke lastelaule, mis on õpitud vanavanematelt. Kava pani kokku ja õpetas selgeks õpetaja Külli Lindau, laulud õpetas Karin Pulk ja tantsud-mängud UlviPõld. Materjali DVD jaoks salvestasime oktoobrikuus VikiTalumuuseumis. Filmijaks ja monteerijaks, nagu eelmiselgi korral oli Alar Allas. Filmimiseks tegime kava neli korda otsas lõpuni läbi, et saaks kõige paremad võtted kokku monteerida. Olime filmimise lõpuks kõik väga väsinud, aga lusti täis. Nii mõnegi lapse vigurit võib DVD-lt vaadata. Raha filmimiseks ja monteerimiseks eraldas Eesti Kultuurkapital  ja DVD paljundamiskulud kandis Saarte Pärimuslik kultuurikeskkond2011-2014. Mõlemat DVD-d saab kasutada õppematerjalina pärandkultuuri õpetamiseks koolides. Suured tänud Tiina Ojalale Viki Talumuusemist, kes meile ruumid andis kasutada ja soojaks küttis. Samuti suured tänud Alar Allasele ja Õie Õllile DVD-de paliundamise ning DVD-de Tallinnast Kuressaarde transportimise ees. Suured tänud õpilastele ja õpetajatele, kes filmimispäeva vastu pidasid.

Õp Külli Lindau