XX Manivald Jõgi mälestusturniir võrkpallis

9. märtsil võistlesime aastase pausi järel võrkpallis. Võistluste põhiline eesmärk on mälestada Lümanda kooli pikaaegset kehalise kasvatuse õpetajat Manivald Jõgi´t ja anda maakoolide õpilastele võrkpalli mängimise- ja võistlemise kogemus. Osalejaid oli seekord neljast koolist ja teistkordselt toimus turniir segavõistkondade vahel. Lisaks Lümandale osalesid veel Muhu, Orissaare ja Valjala. Võitja selgitamiseks mängisid kõik võistkonnad omavahel läbi. Mäng kestis kahe geimivõiduni. Etteruttavalt olgu öeldud, et turniir oli väga tasavägine ja koguni neljas mängus kuuest läks vaja kolmandat ehk otsustavat geimi. Esimeses mängus alistas Lümanda kool Muhu kooli (2:0). Teises mängus pani Valjala otsustavas geimis Orissaare vastu enda paremuse maksma (2:1). Kolmas mäng taas tasavägine ja seekord sai Orissaare ise napi võidu, alistades Lümanda (2:1). Ka neljas mäng vajas kolmandat geimi ja Valjala alistas Muhu. Valjala jätkas hea hooga ja võttis teise võidu järjest, olles parem Lümanda koolist. Selle võiduga kindlustas Valjala ka turniirivõidu. Valjala parimad Saskia Saar ja Rasmus Olop. Viimase mängu tulemusest sõltusid turniiri ülejäänud kohad. Kuigi Muhu alustas mängu tormiliselt, rauges teises geimis nende mängumootor ja Orissaaret alistada ei suudetud (1:2). 2. koht seega Orissaarele (parimad Sandra Leht ja Andri Truumees), 3. koht Lümandale (parimad Kristina Vammus ja Artur Teller) ja 4. koht Muhule (parimad Desiree Umal ja Madis Saksakulm).
Suured tänud sponsorile (Kuressaare Audi), kaaskorraldajale (Urve Vakker) ja kohtunikule (Cristin Lepp).
Võistkonnas mängisid Kristina Vammus, Loore Leida Gerndorf, Vanessa Vihman, Kärt Tiitson, Artur Teller, Markus Vaha, Eerik Raud ja Kusti Väli.

Sander Viira
kehalise kasvatuse õpetaja ja treener