XXII Manivalde Jõgi mälestusturniir võrkpallis

12. märtsil mängiti Lümanda Maja saalis taaskord Manivalde mälestuseks võrkpalli. Rõõm tõdeda, et osalejaid oli ka seekord meeldivalt palju: Lümanda, Valjala, Kärla, Leisi, Orissaare ja Muhu koolid ja ikka segavõistkondadega nagu viimasel ajal traditsiooniks. Etteruttavalt olgu öeldud, et nii mõnegi kooli õpilased küsisid peale võistlust, millal uus turniir tuleb ja nemad sooviksid juba sellel õppeaastal veel mängida.

A-alagrupi võitis Lümanda (2 võitu) ja seda küllaltki dramaatiliselt, kuna mõlemad mängud kujunesid kolmegeimiliseks. 2. koht Valjala (1 võit, 1 kaotus), 3. koht Kärla (2 kaotust. B-alagrupi võitis Leisi (2 võitu), 2. koht Muhu (1 võit, 1 kaotus) ja 3. koht Orissaare (2 kaotust). Poolfinaalidesse edenesid alagruppide 2 parimat. 1. poolfinaalis alistas Muhu kindlalt Lümanda ja 2. poolfinaalis Leisi omakorda Valjala. Enne medalimänge selgitasid Kärla ja Orissaare välja 5.–6. koha omanikud ja siin saatis edu Kärla kooli. 3. koha mängus vastamisi Lümanda ja Valjala ja madin oli sarnaselt alagrupimängule emotsionaalne ja tasavägine. Lümanda suutis siiski õigel ajal kindlamat servi ja mängu näidata ja võitis ka seekord. Finaalis siis Muhu ja Leisi ja ka siin läks vaja otsustavat, kolmandat geimi. Muhu alustas tiitlikaitsjana paremini, aga Leisi suutis lõpuks siiski enda mängu peale suruda ja teenis esikoha. Palju õnne võitjatele!

Võistkondade parimad: Leisi – Kädi Aulik ja Kristofer Rand; Muhu – Desiree Umal ja Madis Saksakulm; Lümanda – Tuulika Väli ja Artur Teller; Valjala – Kriselle Armuand ja Joosep Pitk; Kärla – Reigit Konts ja Jasper Erin-Uussaar; Orissaare – Heili Marii Koppel ja Sander Vallik.

Kokkuvõttes oli taaskord emotsionaalne ja tasavägine turniir, kus osatakse mängust rõõmu tunda ja mille korraldamisega kindlasti jätkame.

Suured tänud sponsorile (Kuressaare Audi), kaaskorraldajale (Urve Vakker) ja kohtunikule (Cristin Lepp). Lümanda võistkonnas mängisid Tuulika Väli, Anni Kukkela, Maarja-Rebeca Luhtaru, Maarian Vammus, Artur Teller, Sander Kallas, Kaur Robin Vaher ja Arthur Raun.

Sander Viira
kehalise kasvatuse õpetaja ja treener