1.-3. klassi õppekäik Viidumäel

2. mai hommikul kiskus taevas pilviseks ja hakkas vihma sadama, aga vaprad 1.-3. kl õpilased ei lasknud end sellest heidutada ja sõitsid Viidumäele õppekäigule.

Kuna oli vaja end veidi vihmakindlamaks teha, siis sai selga tõmmatud mustad prügikotid ja retk uute teadmiste saamiseks võis alata. Teadmisi Viidumäest ja selle loodusest jagas kõigile Mahe Metsalu.

Tähelepanelikud kuulajad said näiteks teada, miks metskitsed söövad luuderohtu, kuigi see on mürgine? Kuidas on sattunud meie maale rändrahnud? Miks soos kasvavad nii kidurad puud? Mis häält teevad erinevad linnud? Mis on porss? jne. Õpilastega koos matkasid õpetajad Maret Metsmaa, Kersti Simmo ja Terje Kaskmäe. Õppekäiku toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Terje Kaskmäe
õpetaja