1.-3. klassi sügismatk

18. septembril 2014 matkasid 1.-3. klassi õpilased Kulli ja Kuusnõmme külas. Ilusad ilmad ja Ilaste tuuliku avamine olid põhjusteks, miks algklassid valisid oma sügismatkaks just need külad. Alustasime Liivalt, kus nägime ilusat koduaeda, hästi laotud pikki kiviaedu, külaplatsi ja talumehe lambakarja. Järgmine peatus toimus Saaremaa veetehase lähistel. Arutasime vee teekonda maa seest pudelisse. Kulli-Kuusnõmme külas on olnud erinevatel aegadel lausa kolm kooli. Uudistasime ka neid vanu hooneid. Tõsine peatus oli ka perekond Hindi endises kodukohas. Siit perest on sirgunud meremehed, kirjanik ja teadlane. Tädi Moonika tutvustas endist talutegevust. Ja olimegi kohal –  Ilaste tuulik. Uudistasime tuulikut ja rääkisime tema vajalikkusest kaugetel aegadel. Oli tore matkapäev.

Õp Urve Vakker