1. Heino Lahe nimeline jalgpalliturniir

16. septembril toimus Taritus 1. Heino Lahe nimeline jalgpalliturniir, kus võtsid mõõtu Saaremaa koolide 1.–5. klasside tüdrukud ja poisid. Hoolimata vihmasest ilmast olid reede hommikul kuue erineva kooli esindused kohal. Tüdrukute arvestuses osalesid Lümanda, Aste ja Orissaare, poistes arvestuses Lümanda, Aste, Orissaare, Kärla, Valjala ja Kaali. Tüdrukute turniiri valitses Orissaare, kelle osavat väravakütti ei suutnud Lümanda ja Aste piigad kuidagi pidurdada.

Kahe viimase kooli omavahelised mängud olid aga tunduvalt tasavägisemad. Esimene mäng lõppes 1:1 viigiga (värav Kimberly Mere). Teises omavahelises mängus surus Lümanda enda mängu peale. Linda Maastik skooris kahel, Elsa Põld  ja Kimberly Mere kumbki ühel korral ja 4:0 võiduga tagati ka turniiri 2. koht. Lisaks rändas Lümanda võistkonda ka parima väravavahi tiitel ja selle pälvis Linda Maastik hea esitusega Orissaare vastu. Parima mängija tiitli pälvis Emma Liisi Leidas Orissaare koolist ja parim väravakütt oli Eliisabet Kupits Aste koolist.  Tüdrukute võistkonnas mängisid Linda Maastik, Elsa Põld, Kimberly Mere, Miina-Eliise Koppel, Johanna Väli, Maarian Vammus.

Poiste turniir kulges põnevama stsenaariumi alusel, kuna siin mängiti ka finaali. Lümanda võitis enda alagrupi kindlalt, alistades 2:0 Kaali (väravad Jan Kunder ja Robi-Martin Luhtaru) ja Aste (väravad Jan Kunder ja Reiko Ratas). Teisena sai A alagrupist edasi Kaali. B alagrupist pääsesid edasi Orissaare ja Kärla, jättes Valjala 5.–6. kohale mängima. Selles mängus osutus tugevamaks Valjala. Päeva 1. poolfinaalis kohtusid Lümanda ja Kärla. 2:1 (väravad Jan Kunder ja Reiko Ratas) võiduga pääses edasi finaali Lümanda. Teises poolfinaalis, kus kohtusid Orissaare ja Kaali, normaalaeg võitjat ei selgitanud ja edasipääseja selgus alles penaltitega. Siin oli Orissaare täpsem ja 3.–4. koha mäng seega Kärla ja Kaali vahel. Taaskord oli tegemist põneva mänguga, mille otsustas lõpuks Kärla omavärav. 3. koht seega Kaali koolile. Finaali kontrollisid Lümanda poisid Orissaare vastu küllaltki kindlalt, asudes kiirelt 2:0 (väravad Jan Kunder ja Reiko Ratas) juhtima. Orissaare suutis kahel korral küll põneva seisu taastada, aga lõpuks Lümandale 3:2 võit ja poiste arvestuses 1. Heino Lahe nimelise jalgpalliturniiri võit! Poiste turniiri parim väravakütt oli Ott Peeter Tuisk (Kaali), parim väravavaht Matthias Kunder (Lümanda) ja parim mängija Oliver Laul (Orissaare).          Poiste võistkonnas mängisid Jan Kunder, Reiko Ratas, Matthias Kunder, Joosep Kaal, Robi-Martin Luhtaru, Hugo Mere ja Voldemar Põld.

Sander Viira
Õpetaja ja treener