Käsitööklassis on uued õmblusmasinad

Tänu ühisele jõupingutusele on meil alates sellest õppeaastast käsitööklassis juures kuus suurepärast Husqvarna Emerald 118 õmblusmasinat, mis muudavad õmblemise veel lõbusamaks.

Esitasime kevadel MTÜ-ga Lümanda Lapsepõlvemaa „Vöimaluse“ fondi taotluse, et soetada uusi õmblusmasinaid, mida saaks lisaks õpilastele kasutada ka kõik huvitatud kogukonnaliikmed, sest Lümanda Majas asuv käsitööklass ei ole mõeldud vaid meie kooli õpilaste jaoks. Projekti omaosaluse katmiseks tuli mõte õmmelda taaskasutusmaterjalidest poekotte, mida kõik soovijad saaksid osta.

Mõeldud-tehtud. Nägime õpilastega väga palju vaeva, et õmblused oleksid sirged ja kotid nägusad. Tundidest jäi väheks, õmblemas käidi ka pärast tunde ja kaasa lõid ka õpilased, kes muidu käsitöötunnis ei käigi. Nii mõnigi poiss sai õmblusmasinaga sõbraks! Kokku valmis 22 eriilmelist kotti. Suvega leidsid kõik kotid omale ka uue omaniku ning kogusime õmblusmasinate ostmiseks suisa 890 eurot!

„Vöimaluse“ fond toetas meie projekti tuhande euroga ning kooli eelarvest saime juurde veel kahe masina raha, mistõttu on meil täna klassis kuus uut õmblusmasinat ning tegelikult jäi raha isegi üle, et soetada juurde mõningaid vajalikke tarvikuid, mis õmblemise veel mõnusamaks muudavad. Aga võib-olla jätame hoopis seemneks, et kunagi oleks klassis ka üks nunnu tikkimismasin…

Koos uute Husqvarnadega on käsitööklassis nüüd piisavalt õmblusmasinaid, et keegi ei pea järjekorras ootama ning mõne vea tekkides on kapist võtta isegi varumasinad. Muidugi on õpilaste lemmikud just uued, sest lisaks kõigele heale on neil veel üks ääretult kasulik funktsioon – kiiruse reguleerimine. Nii pole kellelgi karta, et masin kohe perutama hakkab. Saab tasa ja targu harjutada ning oskuste ja enesekindluse kasvades kiirust lisada.

Suur-suur aitäh usinatele õpilastele, „Vöimaluse“ fondile, koolijuhile, MTÜ-le Lümanda Lapsepõlvemaa, õpetaja Regiinale, kelle käsitööpoes meie kotid väljas olid, Ruffler OÜ-le, kes koolidele soodsamaid hindu pakub, ja muidugi kõikidele neile, kes kotte soetasid ja sellega meie projekti toetasid!

Käsitööõpetaja Liise Kukk

P.S. Kes soovib õmblusmasinaga õmblema tulla, siis võta minuga ühendust ja lepime sobiva aja kokku!