Noorte kodu-uurijate päev Paides

9. septembril kogunesid noored kodu-uurijad üle vabariigi kokku Paidesse, et lõpetada noorte kodu-uurimistööde konkurss. Pidulik üritus toimus 12. korda. Eelmisel õppeaastal oli töid esitatud 11 koolist, kokku 95 uurimust ja tööde tegijatel oli 60 juhendajat. Väikeste kodu-uurijate konverentsi ellukutsujad ja hinged on kolm Paide õpetajat – Heli Prii, Tiina Kivimäe ja Eve Krais. Selles ettevõtmises osalevad õpilased 3.-6. klassini. Meie kool on osa võtnud umbes 5-6 korda.

Päeva korraldus oli traditsiooniline ja juba välja kujunenud stiilis. Peale avamist toimus juhendajatele loeng-arutelu kooli teemadel ja õpilased toimetasid töötubades. Wittensteini keskuse ruumides ja õues oli kolm tegevust: joonistati kunstniku juhendamisel, tehti sporti jalgpalluritega ja vooliti martsipani. Õpetajatele toimus ka ringkäik üsna uues „valgekivi” muuseumis. Kahele korrusele mahuvad väga eriilmelised väljapanekud: apteek, kunstituba, meestetööde ruum jm. Kõikjal sai ka ise käed külge panna ja meisterdada koos juhendajatega.

Tänavused kuuendikud esindasid  meie kooli edukalt. Üritusel osalesid Arthur Raun, Joonas Saarela, Andreas End, Janeli Kaal, Eliisa Kuivjõgi ja Ketriin Rääk, õpilasi saatsid õpetajad Urve Vakker ja Kersti Simmo  Kiideti meie kooli mitmekülgset teemade valikut: massaaž, reiki, hobuteraapia, unelugu ja sportliku isa sporditee. Kõik need aitasid avada teemat „Terves kehas terve vaim”. Eraldi said tänukirjad Arthur Raun, tema töö meeldis Eesti Lugemisühingule. Paide Wittensteini keskus tänas Ketriin Rääku, kes lahkas mitmekülgselt une probleeme. Kuus õpilast erinevatest koolidest tutvustasid oma töid saalitäiele õpilastele ja juhendajatele. Räägiti oma pere sportimisest, matkaretketest jm. Huvitav oli kuulda ja näha pilte endise tippsportlase eduloost jalgratturi Aavo Pikkuusi lapselapse esituses. Oma sportlasteest rääkis „meie mees Havannas”, Kuressaarest pärit, hetkel Paide meeskonna väravavaht Mihkel Aksalu. Tema vanavanemad on elanud Karalas. Selle õppeaasta teemaks kuulutati välja „Meie pere kuulab ja vaatab”.

Õpetaja Urve Vakker