1. klassi kevadkäigud

1. klassi kevadkäigud

Päikeselised kevadilmad suisa sunnivad klassiruumist välja minema ning nii olemegi sattunud mitmetele toredatele käikudele.

14. mail käisime jalgsimatkal Vedruka külas Suure Tõllu legendiga seotud piraka kivi juures ning laste meelest verise veega Vedruka jõe ääres. See “verine vesi” on tegelikult pruunikas rabavesi. Nägime viinamäetigude klassikokkutulekut ning rohkem kui sadat sitasitikat. Paistis, et peale meie olid sel päeval tegusad teisedki loomariigi esindajad.

25. mail saime majandusõppe tunni raames käia Salme Põllumajanduse OÜ laudas, kus oli lugematul arvul piima- ja lihaveiseid. Tore oli lasta väikestel vasikatel oma sõrmi lutsutada ning loomadele ninaesist ette lükata. Algne kartus haisu ees kadus ruttu. Ka kanad, 1 kalkun ning india jooksupart väärisid lähemalt tutvumist. Võisime hiljem tõdeda, et loomad vajavad hoolt ning loomapidamine on aega ning materiaalseid vahendeid nõudev valdkond. Suured tänud õpetaja Terjele selle käigu organiseerimise eest!

4. juunil käisime liinibussiga Kuressaare kinos vaatamas animatsiooni “Kruudid:uus ajastu”. Tundides oleme õppinud rahaühikuid ja nüüd oli hea õpitud arvestamisoskusi kasutada. Samuti sai harjutada liikluskultuuri. Oli väsitav, kuid rohkelt elamusi pakkunud päev.

Oma viimase käigu tegime 10. juunil Abaja sadama puhkealale. Elu on lill!

1. klassi õpilased Roven, Laura, Robi-Martin, Andreas-Siim, Miko, Hugo ja õpetaja Anneli