2. klassi ringreis

7. juunil võtsid 2. klassi õpilased ette majandusõppe ringreisi Koimlasse ja Karalasse. Eesmärgiks oli tutvuda maasikakasvatuse ja turismitalu igapäevaste toimetustega. Maasikakasvatust tutvustasid meile Elsa ema Karin ja isa Taavi. Suur põld oli täis erinevaid maasikasorte ja loori alt saime piiluda ka esimesi õrnalt punetavaid marju. Mõistsime, et teekond magusate maasikateni on täis väga erinevaid tööetappe.

Turismitallu jõudes ootasid meid Linda ema Lilian ja isa Mart, kes tervitasid meid üllatusega – kogu seltskond võttis kohad sisse veoauto kastis ja läks lahti “safari” sõit mere äärde veiseid vaatama. Ilm oli suviselt soe ja päikseline. Pärast turismitalu tegemistega tutvumist pidasime piknikku (Linda ema valmistatud jäätisekokteil ja tädi Kati võileivad ning pannkoogid maitsesid suurepäraselt!). Päev lõppes lastel mängides, kuid õpetajad said koos perenaisega teha lillelõhnalise jalutuskäigu talu avaras kaunis aias.

Enne ringreisi olid õpilased koos õpetaja Kristinaga valmis mõelnud ka küsimused, mida pererahvalt küsida. Saime kõigile väga asjatundlikud vastused ja lisaks neile veel rohkelt uusi teadmisi.

Suur tänu Elsa ja Linda peredele külalislahkuse ja uute kogemuste eest!
Õnne ja õnnestumisi teie edaspidistes tegemistes!

Klassijuhataja Kairit Kiisla ja õpetaja Kristina Tiitson