2. Heino Lahe nimeline jalgpalliturniir

14. septembril toimus taaskord Taritus 2. Heino Lahe nimeline jalgpalliturniir, kus võtsid mõõtu Saaremaa koolide 1. – 5. klasside tüdrukud ja poisid. Kui eelmisel aastal mängisime turniiri kohati lirtsuval väljakul, siis seekord õnnistas ilmataat päikeselise ilmaga. Tüdrukute arvestuses osalesid Lümanda ja Aste. Poistes tervenisti 11 võistkonda: Lümanda, Aste, Orissaare, Kärla, Valjala, Kaali, Luce, Muhu I, Muhu II, Pihtla ja Leisi.

Kuigi tüdrukute arvestuses osales ainult 2 võistkonda, jagus põnevust ja emotsioone küllaga. Mängisime 4 korda omavahel. Esimene mäng võimalustevaene 0:0 viik. Teine mäng juba kindlalt Lümandale (3:0). Kuna kolmandas mängus suutis Aste üllatada (1:0), siis otsustasime mängida ka nö finaalmängu. Finaalis Lümanda ennast enam üllatada ei lasknud ja võttis kindla 2:0 võidu. Tüdrukute võistkonnas mängisid Linda Maastik, Elsa Põld, Kimberly Mere, Miina-Eliise Koppel, Eliis Teär.

Poiste rohke osavõtu tõttu mängiti kahes alagrupis, mille 2 paremat võistkonda pääsesid poolfinaalidesse. Lümanda võitis A-alagrupi kindlalt, alistades 2:0 Aste, 4:0 Leisi, 2:0 Valjala, 1:0 Muhu II. Ainus viik tehti A-alagrupis 2. koha saavutanud Kärlaga. Teises alagrupis selgusid edasipääsejad alles viimases mängus. 1:1 tulemus sobis nii Orissaarele kui ka Pihtlale, jättes Luce kooli napilt poolfinaalidest välja. Esimeses poolfinaalis võitis Orissaare 2:1 Kärlat ja teises poolfinaalis Pihtla 2:0 Lümandat. Pronksimäng kulges tasavägiselt, aga lõpu eel suutis Lümanda kauglöögist otsustava värava ikkagi ära lüüa ja tasuks pronksmedalid. Finaal osutus üllatuslikult lahtiseks ja väravarohkeks, kus 4:2 tulemusega vahetas eelmise aasta 2. koha selle aasta 1. koha vastu Orissaare! Poiste võistkonnas mängisid Reiko Ratas, Matthias Kunder, Joosep Kaal, Ragnar Kurm, Robi-Martin Luhtaru, Voldemar Põld, Kaspar Kallas, Ergo Kreek.

Palju õnne võitjatele ja tänud kõikidele osalejatele, Heino perele, Taritu rahvamajale, kohtunikele (Alex Salong ja Rando Tarkmeel) ja Mihkel Siltsile.

Sander Viira
treener ja õpetaja