5. klassi matk Ida-Saaremaal

5. klassi matk Ida-Saaremaal

Kuidas peaks ühte kooliaastat alustama? Eks ikka matkaga – nii nagu tegid seda viiendikud, kes reedel, 8. septembril sõitsid Kuressaarest bussiga Orissaarde, et Pöide kihelkonnas jalgratastel väikene tiir teha. Ühiselt läbiti jalgratastel 17 km, külastati Koigi raba, kus tehti väike jalgsimatk, ning Pöide kirikut. Lisaks värskendati Sitme rannas teadmisi mere- ja tuleohutusest.

Tornimäe Vabatahtliku Päästeseltsi ja Muhu Merepääste Seltsi vabatahtlikud õpetasid viiendikele, kuidas merel ellu jääda, kuidas tuld kustutada ja kontrollisid üle noorte teadmised päästevesti kasutamisel. Ei unustatud õpetada ka paalisõlme sidumist ja tutvustada vabatahtliku tööd. Laagriplatsil harjutasid viiendikud koos tegutsemist ja ühiselt sai lõbusalt aega veedetud – ei unustatud mängida ka traditsioonilist klassimängu “lipukat” ja seda nii päevavalgel kui ööpimeduses.

Hoolimata hilisest magama minemisest, ärgati laupäeval enne klassijuhatajat ning särasilmselt söödi pannkooke ja koristati laagriplats. Lõpuks siirduti Orissaarde, et sealt bussiga tagasi Kuressaarde sõita. 

Esimene matk on tehtud ja nüüd jääb meil viiendikega planeerida järgmisi neljateistkümmet.

Klassijuhataja Sirje Lulla