4. klassi matk ja ekskursioon

28. mail panime helkurvestid selga ja asusime rattamatkale Atlasse. Leedri külas ootas meid väike üllatus, nimelt lippas täpselt meie eest metskits üle tee. Väikeste joogipeatuste ja ratta remontimise pausidega jõudsime Karala kaudu Atla sadamasse, kus otsustasime kai peal einet võtta. Kuid võta näpust, kui kõik olid endale sobiva istekoha leidnud ja toidukoti avanud, avastas õpetaja linnupesa koos munadega. Oli vaja uus piknikukoht leida, sest linnuema tahtis tagasi tulla. Kehad kinnitatud, läks lutsuviskamiseks – nii mõnigi suutis oma uue rekordi visata! Veel veidi mõnusat ajaviidet torniehitamise ja kaardimängu näol ning kojusõit teist teed pidi saigi alata. Väikeste viperustega jõudsime väsinult, aga õnnelikult kooli juurde tagasi.

4. juunil pakkisime end koos kottidega autosse, et teha väike ekskursioon marsruudil Valjala-Kaali-Leisi. Tunnike sõitu ja jõudsimegi Valjalasse, kus toimus imepisike ajalootund maalinnast ja selle tähtsusest. Väike uurimisretk mööda maalinna ja siis piknik. Seejärel algas sportlik osa ehk discgolfi mängimine. Aegajalt lendasid kettad ka võssa, aga kõik läbisid raja edukalt lõpuni. Veel sõitsime Kaali kraatri juurde ja uurisime selle tekkelugu. Viimane peatus oli Leisi seikluspark. Pärast radadel turnimisi oli veel üks poekülastus ning kojusõit võiski alata. Oli lõbus klassiga veedetud pärastlõuna.

4. kl õpilased Andreas, Eliisa, Arthur, Ketriin, Joonas ja õpetaja Terje