4. klassi reis Abrukale

26.-27. mail toimus 4. klassi õppelaager-lõpureis Abrukale. Meie kooli endine õpetaja Gerta lubas meil oma koduõuele telgid püsti panna. Saarevaht Rein Lember tegi meile giidituuri, mille käigus saime teada palju põnevat. Kuna ilm oli veidi tuuline, ei õnnestunud meil teha putukate ööpüüki (õnneks ei kiusanud meid ka sääsed). Aitäh lahketele autojuhtidele, kes meie reisikompse sõidutasid! Õpilastega olid kaasas õpetajad Kairit ja Sirje.

Linda:
Abrukal oli väga-väga tore. Me tegime palju põnevaid tegevusi. Kui poisid olid kalal, siis me mängisime tüdrukutega telgis mängu “Tõde või tegu”. Minu jaoks oli kõige toredam see, kui me öösel mängisime klassiga lipukat. Kui poisid järgmisel päeval jälle kalale läksid, siis me mängisime jahimeest. Käisime aardejahil ja meile tehti autokasti sõitu. Saime teada, et Abrukal on võib-olla elanud viikingid, sinna on kulda ja raha peidetud ja Kukemäelt läheb salakäik Kuressaare lossi. Kui me Abro laevaga tagasi Saaremaale sõitsime, siis see kõikus väga palju. Kõik oli väga lõbus ja tore. Soovitan minna suvel kohe kindlasti Abrukale!

Ragnar:
Meie klass käis Abrukal ja me tegime palju erinevaid tegevusi. Näiteks mängisime me öösel pimedas metsas ja kõrge rohuga põllul lipukat. Kõik poisid käisid kalal, meil oli seal väga tore, aga ühtegi kala kätte ei saanud. Enne magamist mängisime mängu “Tõde või tegu” ja sõime snäkke. Käisime ka autokastis sõitmas – poisid istusid oma kastis ja tüdrukud oma kastis. Käisime linnuvaatlustornis, kust nägime Kuressaare lossi ja üht meest paadis, kes võrke välja võttis.

Matthias:
Kui me Abrukale kohale jõudsime, siis mina ja Kimberly saime autokastis sõita, teised tulid jala. Telgi ülespanemine läks poistel kiiremini kui tüdrukutel. Siis läksid poisid kalale, aga kala ei saanud. Tagasi tulles hakkasime sööma. Pärast väikest puhkamist hakkasime lipukat mängima. Kui me järgmisel päeval jälle kalale läksime, nägime me kajaka mune.

Elsa:
Me asusime teele 26. mail. Sadamast jalutasime laagrikohta umbes 20 minutit. Poisid panid meist kiiremini telgi püsti. Siis läksid poisid kalale ja tüdrukud hakkasid mängima. Kui poisid tagasi jõudsid, hakkasime süüa tegema. Pärast söömist mängisime lipukat. See oli tore, et õpetaja Sirje ka meiega kaasa mängis. Giidituurist sain ma teada, et Abrukal võib olla salakäik Saaremaale.

Reiko:
Mina käisin Abrukal esimest korda. Mulle meeldis, et seal oli mõnus loodus. Me mängisime metsas lipukat ja see meeldis kõigile. Samuti oli tore see, et me käisime poistega kalal, kuigi me kala ei saanud. Ma sain teada, et Abrukal elab üks ilves, keda tahetakse kinni püüda (et viia ta Saaremaale teiste ilveste juurde, sest üksi on tal igav). Me käisime linnuvaatlustornis, kust saime binokliga vaadata.

Miina:
26. mai õhtul sättisime end koos kõikide kottidega laevale, mis viis meid Abrukale. Sadamas olid meil vastas õpetaja Gerta ja autojuht, kes meid järgmisel päeval saarel ringi sõidutas. Kohale jõudes hakkasime telke üles panema. Seejärel läksid poisid kalale ja tüdrukud jäid telki. Kui poisid kalalt tagasi tulid, hakkasime grillima ja peale seda lipukat mängima. Selle lõpetasime kell pool üks öösel ja siis läksime magama. Tagasisõit Saaremaale läks sujuvalt.