5.-9. klassi teatrikülastus

Laupäeval, 11. aprillil 2015 käisid 5.-9. klassi õpilased teatrireisil Tallinnas. Külastati rahvusooper Estonia etendust „Prints ja kerjus”„Mark Twaini põneva noortejutustuse ainetel loodud ooper (muusika Priit Pajusaar ja tekst Aapo Ilves) räägib kahe poisi uskumatutest seiklustest. Ühel ja samal päeval sündinud Walesi troonipärija Edward Tudor ja Londoni kerjuspoiss Tom Canty on sarnased nagu kaks tilka vett! Edward unistab vaheldusrikkast elust vabaduses, kus keegi teda ei käsuta ning Tom tahaks üle kõige maailmas nautida külluslikku eluviisi, kus pole puudust maiustustest ega kuninglikust meelelahutusest. Nad kohtuvad juhuslikult ja vahetavad riided ning … ka elud?”. Etenduse lõppedes oli õpilastel võimalus külastada Ülemiste kaubanduskeskust, kus sai keha kinnitada, kontserti jälgida ja lihtsalt sõpradega aega veeta.
Marie-Elis Kuivjõgi (9. kl): „Laupäev oli tore päev. Eriti lahe oli bussisõit. Etendus oli harjumatu, sest see oli ooper, aga muusika oli hea. Muidu oli etendus hea. Mõte oli äge. Poodides oli ka tore käia. Seltskond oli super.” Karl-Alder Kuivjõgi (8. kl): „Bussisõit oli tore ja seltskond oli hea. Poodides ringi käia oli lõbus ja huvitav. Teater oli igavavõitu ja lõpuks väsitas laulmine ära. Rohkem muusikali vaatama ei läheks. Aga mõnda noortele mõeldud näidendit ikka läheks. Reisi juures meeldis see ka, et meile anti rohkem vaba aega.” Gerli Rakaselg (8. kl): „Olenemata sellest, et pidi kell viis hommikul tõusma ja kell kuus kodust lahkuma, et olla kell 6.35 bussipeatuses, meeldis mulle siiski terve reis. Veidi pettumust valmistas see, et algselt lubatud vendade Piuside asemel olid seal mingisugused teised tüübid. Muusika oli äge ja etendus ka. Tore oli näha orkestris samu liikmeid, kellega samas orkestris mänginud olen. Pärast etendust käisime Ülemistes šoppamas ka. Üldiselt väga meeldis ja päeva lõpus oli kahju, et õhtu nii ruttu kätte jõudis.”

Huvijuht Reet Laht