5. klassi ekskursioon kodukandi radadel

Meie kooli 5. klassi õppekavas on kodulootund. Põhiliseks õppevahendiks on töövihik-õpik “Lapsepölvemaa”. Tutvume tekstidega, vaatame slaide ja muid lisamaterjale, täidame tööülesandeid. Kevadeks on piirkonna aja- ja kultuuriloost saadud väike ülevaade. Et oma silm on kuningas, siis kevadel toimub väike õppeekskursioon, et näha millised õpitud kohad tegelikkuses välja näevad ja mis veel olemas on.
30. mail külastasime lubja- ja tõrvapõletamiskohti Mõisakülas, vaatasime üle Lümanda mõisahoone ja lubjahauad endises Põllukülas. Samas on ka sovhoosiaegsed töökojad ja 19. sajandil rajatud surnuaed. Pilguse ja Kotlandi mõisates kohtusime pererahva esindajatega. Vähikul Mälgu kodukohas rääkisime kirjaniku eluteest ja saatusest ning Lahetagusel meie kuulsast Bellingshausenist. Igas peatuspaigas tutvustasid õpilased noorgiidina üht objekti. Sõidu tegid kaasa Kreete, Maarian, Johanna, Teele, Karmen, Jan ja Walter. Õpilasi saatsid õpetajad Urve Vakker ja Maret Metsmaa.

Foto: Pilguse mõisahoone trepil

Urve Vakker