7.-9. klassi õppereis Läänemaale

16.-17. septembril veetsid 7.-9. klassi õpilased kaks ilusat suvelõpupäeva Läänemaal. Silma Õpikojas toimus rannaniitude taimekoosluse uurimise õpituba. Õppereis toimus Keskkonna Investeeringute Keskuse (KIK) poolt rahastatud projekti raames. Sotsiaalpedagoogina hoidsin reisi ajal vargsi pilku peal kõigel sellel, mis on seotud õpilaste sotsiaalsete oskustega. Rõõmuga tõdesin, et see oli üks vahva kamp, kellega reisil olin. Tähelepanelikud, abivalmis, sõbralikud, üksteist märkavad, toetavad. Head kuulajad ja kaasamõtlejad. Ja nad võtsid bussis üles laulu! Laulsid nii tüdrukud kui poisid. Ja mitte ainult kaasaegset räppi. Ei! Enamus ühiselt lauldud lauludest olid pärit 90-ndatest aastatest. Nagu üks õpilastest ütles, et neil lauludel on meloodia ja tekst omal kohal. Mina läheks selle seltskonnaga luurele küll ja veel! Aitäh vanematele toredate laste eest!

Maret Metsmaa
Lümanda kooli sotsiaalpedagoog