7. klassi reis Tartusse

7. klassi reis Tartusse

1.-3. juunil toimus 7. klassi õppereis Tartusse. Päevad olid täis mitmesuguseid tegevusi ja uute teadmiste saamisi. Reisi esimesel päeval käisime Ülenurmel põllumajandusmuuseumis, kus toimus töötuba „Toidu eluring“. Kordasime teadmisi toitude mõtestatumast tarbimisest, prügi tekitamisest ja selle sorteerimisest. Huvitavad olid mõtted rohetootmise teemadel. Töötuba lõppes suupistete valmistamisega. Tegime kartulikoortest krõpse, leivast pannkooke ja keedukartulitest kotlette. Ülenurmelt liikusime edasi Tõravere observatooriumisse. Seal oli kõige põnevam, et saime interneti vahendusel vaadata reaalajas pilti teistelt planeetidelt.

Õhtuks jõudsime Tartusse ja päeva viimaseks ettevõtmiseks oli põgenemistubades käimine. Kahjuks kellelgi etteantud ajaga põgeneda ei õnnestunud. See aga tähendab, et võiks sinna tagasi minna.

Reede algas ERM-is, kus külastasime koos giidiga püsinäitust „Kohtumised“. Saime üsna hea ülevaate Eesti aja- ja eluloost kaasajast tagasi muinasaega liikudes. Ja et paari päeva pärast oli Eesti lipu päev, tegime pisut pikema peatuse ka esimese sini-must-valge lipu juures ja kuulasime selle lipu saatuse lugu. Järgmiseks peatuspunktiks oli TÜ botaanikaaed, kus giid andis põhjalikuma ülevaate kasvuhoones kasvavatest palmidest, troopika-, lähistroopika- ja kõrbetaimedest. Suuremat elevust tekitasid kilpkonnad ja kalad.

Botaanikaaiast läksime Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi. Seal oli võimalik vaadata Eesti spordiajalugu tutvustavaid väljapanekuid, istuda bobikelgus, saada teadmisi ekstreemspordist ja muidugi kihutada rallisimulatsiooni roolis. Ahhaa-keskus pakkus põnevust kõigi oma püsi- ja ajutiste näitustega. Sisutihe reede lõppes Aura veekeskuses lõbusalt aega veetes.

Laupäeva hommik algas jalutus-ringkäiguga Toomemäel. Sealt loodusmuuseumisse liikudes möödusime TÜ raamatukogust, teatrist „Vanemuine“ ja majast, kus 1920. aastal sõlmiti Tartu rahu. Reisi viimaseks külastuskohaks oli TÜ loodusmuuseum, kus giidi toreda jutu saatel vaatasime erinevate loomade-lindude topiseid, putukaid-mutukaid ja liblikaid. Sellele järgnes pikk kodutee.

Tiina Niit
klassijuhataja