Reis Taani Kuningriiki

15.-18. märtsil viibisid meie kooli 6. klassi tüdrukud Maria Õunap, Kristi Tiitson ja nende klassijuhataja Reet Laht Taani Kuningriigis. Lümandast oli reisil kaasas ka noorsootöötaja Marie Köster. Kuna eelpool mainitud tüdrukud (neile lisaks veel 9 tüdrukut Kuressaare Gümnaasiumist) käivad klubis Flex võimlemas (juhendajaks Tiina Käen), siis külastati Bornholmis toimuvat võimlemisfestivali. Samuti tutvuti Taani pealinna Kopenhaageniga, külastati Bornholmil asuvat Ronne erakooli ja tehti ringkäik ümber saare. Kohtuti toredate Taani inimestega ja veedeti nendega mõnusalt koos aega. Meie tüdrukute ja saatja õpetaja eesmärgiks oli tutvustada Eestit, Saaremaad ning oma kooli. Samuti pandi paika mõned plaanid tulevikukoostööks Ronne kooliga. Neli päeva Taani Kuningriigis olid muljete rohked ja möödusid kiirelt. Siinkohal suur tänu ja kummardus lapsevanem Jaanika Tiitsonile, kes oli selle toreda reisi idee autor ja peakorraldaja. Kogu reis oli detailideni läbi mõeldud ja tänu sellele oli meie Taanis viibimine turvaline, põnev ja lõbus.

Õpetaja Reet Laht