Jalgpalli osavusfestival “Värav!”

21. märtsil Kuressaare spordihoones toimunud Rimi jalgpalli osavusfestivalil “Värav!” osalesid Aste, Kahtla, Lümanda ja Kihelkonna koolid. Mõlemas vanuserühmas said 1. koha Aste põhikooli lapsed. Nooremas rühmas järgnesid Lümanda (2. koht) ja Kihelkonna ning vanemas Kahtla, Lümanda (3. koht) ja Kihelkonna. Lümanda kooli esindasid vanemas rühmas (4.-5. kl) Juhan Tuulik, Karl Priido Hoogand, Kusti Väli, Vanessa Vihman, Kärt Tiitson ja Kristina Vammus. 2.-3.klassist võistlesid Tuulika Väli, Elis Ignatovitš, Eke Tarkin, Sander Kallas, Tõnis Reitalu ja Artur Teller. Osavusfestivalidel võtavad koolide võistkonnad mõõtu erinevates jalgpallilistes teatevõistlustes, mille harjutused sisaldavad jalgpalli põhielemente: palli vedamine, löök ja sööt. Võistkonnad on jagatud kahte vanuserühma: 1.-3. klass ja 4.-5. klass ning igas on kuus liiget, kellest vähemalt kaks peavad olema tüdrukud. Veebruaris ja märtsis toimuvad maakondlikud eelvõistlused ning vanemate vanuserühmade paremad pääsevad 5. aprillil peetavale vabariiklikule finaalvõistlusele. Varasematel aastatel on eelvõistlustest osa võtnud kokku 2757 last ja finaalvõistlustel on senise kolme aasta jooksul osalenud 435 õpilast.

Õpetaja Urve Vakker