1.-3. klassi ujumiskursus

Kui seni peavad kohustusliku ujumisõpetuse läbinud suutma ujuda 25 meetrit, siis 2018. aastast on eesmärk, et laste ujumisoskus oleks tunduvalt parem. Kunagi ei tea, millal inimene võib veeõnnetusse sattuda. Ujumisoskus on hädavajalik oskus kogu eluks. Praegu 1. klassis õppivad noored peaksid kolme aasta pärast suutma kolmanda klassi lõpuks oskama sukelduda, vee pinnal hõljuda ning rinnuli ja selili kokku 200 meetrit edasi liikuda. Selleks peavad nad kolme aasta jooksul läbima õppe kokku 40 ujumistundi. Meie kooli kolmas klass jätkab aasta tagasi alanud ujumise algõpetuse kursust Kuressaare Gümnaasiumi ujulas. Esimeses tunnis tõdes treener-õpetaja Juhan Kolk, et meie lapsi on lust õpetada: „Teevad innuga kaasa ja aastatagused algoskused on täitsa meeles”. 3. klass alustas 23. märtsil. 14. märtsil algas ujumiskursus 1.-2. klassi 16 õpilasele. Nemad õpivad ujumise ABC-d Valsimajas Kersti Tiidermanni juhatusel.

Õpetaja Urve Vakker