Üliedukas ajaloo veebiviktoriin “Mammut”

Kui tavainimesed teavad mammutit kui eelajaloolist looma, siis tänapäeval mängime hoopis „Mammuti” mängu. Ülevabariigiline ajaloo veebiviktoriin on jõudnud lõpule ja kokkuvõtted koolidele saadetud. Sel aastal toimus samalaadne võistlus neljandat korda. Praegused kaheksandikud alustasid, kui olid viiendas klassis.

Sel õppeaastal alustasime novembris ja lõpetasime märtsis, kokku toimus kolm vooru. I voor oli pühendatud EL ja NATOle. Eesti Euroopa Liitu ja NATO-sse astumisest möödus 20 aastat. Osalesid ka vanemad klassid, 9.-12. Nemad võtsid mõõtu vaid esimesel etapil. Kaks etappi toimusid veel 5.-8. klassidele. Iga klass otsis vastuseid oma teemadele. Kolme etapi kokkuvõttes oli osalejatest enim kuuendikke (1721), vähem viiendikke (1287), peaaegu võrdselt seitsmendikke-kaheksandikke (1558 ja 1588). Seega konkurents väga suur. Lümanda kooli õpilased osalesid sajaprotsendiliselt: 5.-8. kl 37 õpilast ja 9. klassist 12 õpilast.

5. klassis olid meie kolm paremat: Hugo Mere (I-III vooru üldkokkuvõttes vabariigis 51.), Robi-Martin Luhtaru (53.) ja Roven Aavik (69.). Ka Miko Tarkin (75.) tuli esimese saja hulka. Väga võimsalt võistles VI klass. Kõik 105 hulgas. Parim Linda Maastik (7. koht), Elsa Põld (15.), Joosep Kaal (35.), Kimberly Mere ja Ragnar Kurm (jagasid 68.), Eliis Teär (82.), Miina-Eliise Koppel (85.) ja Matthias Kunder (105.). Seitsmendas oli meie edukaim Walter Tarakanov (45. koht), järgnesid Kreete Malm (56.), Johanna Väli (76.), Jan Kunder (78.) Indigo Aus (98.). Kaheksandikest oli väga edukas Joonas Saarela, kokkuvõttes 3. koht. Mõne punktiga jäi maha Arthur Raun, talle 7. koht. Meie kolmandad Janeli Kaal ja Ketriin Rääk, jagasid kohta.

Võistlust korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Selts (küsimused/vastused) ja tehnilist poolt veab TÜ Teaduskool. Kuidas edasi, näitab aeg ja uus õppeaasta.

Urve Vakker
ajalooõpetaja

Scroll to Top
Lümanda Põhikool
Küpsiste kasutamise info

Mis on küpsised (Cookies)?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebileht salvestab sinu arvutisse või nutiseadmesse, kui veebilehte külastad. See lubab lehel meeles pidada sinu tegevusi ja eelistusi (näiteks keel, kirjastiili suurus ja muud vaate-eelistused), et sa ei peaks neid iga kord uuesti seadistama, kui lehele satud või portaalis ühelt lehelt teisele liigud. Need teevad teie veebikogemuse lihtsamaks, sest salvestavad lehitsemisinfot. Küpsised aitavad meil parandada nii oma veebilehte kui ka sinu kasutajakogemust.

Kuidas küpsiseid hallata?

Te saate küpsiseid vastavalt enda soovidele kontrollida ja/või kustutada. Võite küpsised ka keelata, kuid seda tehes on võimalus, et kõik lehe funktsioonid ei toimi nii nagu peaksid. Võite kõik oma arvutis juba olemas olevad küpsised kustutada ning enamikku veebilehitsejaid on võimalik seadistada neid mitte vastu võtma. Erinevad veebilehitsejad pakuvad erinevaid võimalusi küpsiste haldamiseks.

Kas küpsiseid on võimalik välja lülitada?

Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral avage jaotis "Küpsiste seaded" ja lülitage küpsised välja või muutke oma arvutis veebisirvija seadeid.

Juhendid enamkasutavate veebisirvijate seadistamiseks:

    • Küpsiste blokeerimisel peab kasutaja arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi enam kasutajale kättesaadavad olla.