Ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor

10. veebruaril toimus Kuressaare Gümnaasiumis ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor. 6. klassil oli teemaks “Vanad Idamaad: Egiptus, Mesopotaamia, India, Hiina” ning 7. klassil “Keskaegne linn”. Üritust korraldab viimastel aastatel Eesti Ajajoo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts. 2018. a jõudis mõõduvõtt juba 26. korrani. Ühel aastal toimub internetipõhine ühiskonnaõpetuse testvõistlus ja teisel aastal ajaloo piirkondlikud ja märtsis Tartus vabariiklik voor. Lümanda kool on osalenud alates 1996. a. Lümanda kool osales 6. ja 7. klasside arvestuses. Kuuendikke oli Kuressaare Gümnaasiumisse kohale tulnud 24 ja seitsmendikke 20. Lümanda ajaloohuvilistel läks ülimalt hästi. 7. klassi õpilane Kristi Tuuling võitis ülekaaluka 1. koha (47 punktiga 60-st). Talle järgnesid õpilased Orissaarest, Kuressaare Vanalinna Koolist ja Valjala Põhikoolist. Ka kuuendike võitja Muhu koolist saavutas 47 p. Marii Silts saavutas väga tubli 2. koha. Ka Helina Tarkmeel ja Fred Erik Kuivjõgi olid väga tublid (kohad vastavalt 9-10 ja 13-14). Üleriigilises voorus osalevad õpilased 8.-12. klassini.

Õpetaja Urve Vakker