Ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor

XXVII üleriigilist ajaloo-olümpiaadi korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts. Ajaloo-olümpiaadi üleriigiline piirkonnavoor toimus 8. veebruaril maakonnakeskustes. 6.-12. klasside õpilased said osaleda klassi jaoks määratud teemal. Kuresaare Gümnaasiumis oli kohal üle 100 õpilase. 6.-9. klassini oli kõigis klassides osalejaid mõni üle kahekümne. Meie koolist osales kümme õpilast.

6. klassi esindasid Kärt Tiitson, Friida Põld ja Vanessa Vihman. Kärt saavutas 6. koha. Nad uurisid antiikaja seitset maailmaimet ja said nendest rikkalikult uusi teadmisi.

7. klassist oli meilt koguni viis osalejat. Teema oli huvitav – viikingiaeg Euroopas. Juhan Tuulik saavutas väga hinnatava 3. koha. Üllatuse sepitses Markus Vaha jagades 6.-8. kohta, 9.-10. kohta jagas Sandra Argel. Mõnepunktiste vahedega järgnesid neile Karl Markus Kallas ja Kristina Vammus.

9. klassi teema oli Eesti Vabadussõda ja Tartu rahu sadakond aastat tagasi. Teema oli kena, kuid ülesanded olid raskepärased ja võib-olla mitte eakohased. Kui esikolmik oli teistest veidi paremad, siis ülejäänud kõik väga tihedalt punkt-punktiga kohti jagamas. Kristi Tuuling jagas 4.- 6. kohta. Gert Lonks oli mõned punktid vähem ja mõned kohad tagapool.

Kindlasti said kooli esindanud õpilased väikse elukogemuse, teadmiste võrra rikkamaks. Kõik meie olümpiaadilased olid väga kohusetundlikud, püüdlikud ja töökad ja väärivad seetõttu kiitust. Õpilasi juhendas õpetaja Urve Vakker. Palju õnne!