First Lego League Linnaloojad

7. veebruaril Kuressaare Gümnaasiumis toimunud First Lego League (FLL) Saarte eelvoorus osalesid Lümanda koolist sel aastal kaks võistkonda: “PähkliMihklid“ ja “Pingud”. Kokku registreeris võistlusele 16 meeskonda, kellest 4 pääsesid edasi Tallinnas toimuvale finaalvõistlusele. Tänavustes FLL eelvoorudes tuli meeskondadel ehitada robot, mis suudaks etteantud robotimängu väljakul lahendada erineva keerukusega ning hooaja teemaga „Linnalooja“ seotud missioone. Samuti pidi iga meeskond uurima mõnd avaliku ruumiga seotud probleemi ning selle kõrvaldamiseks innovatiivse lahenduse välja pakkuma. Lisaks kõigele hinnati ka seda kuidas meeskonnad tegutsesid nn põhiväärtusi.

Kui eelmisel aastal õnnestus Pähklimihklitel finaal võistlusele jõuda siis sel aastal jäid nad finaalist napilt välja. Samas meeskond võitles viimase hetkeni ja väärivad kindlasti tunnustust.

Sel hooajal alustanud 4. klassi õpilaste tiim “Pingud” aga tegid ilusa üllatuse ja väärisid oma uurimisprojektiga “Innovatsioonikarika”.  Kuna aga robotimäng väga palju punkte ei andnud siis lootust finaali jõuda jäi kasinaks.

PähkliMihklite meeskonda kuulusid Marii Silts, Kristi Tiitson, Kaili Lilles, Maria Õunap, Joosep Lonks, Helina Tarkmeel, Juhan Tuulik ja Karl Priido Hoogand.

Pingude meeskonda kuulusid Ingrid Kuivjõgi, Maarja-Rebecca Luhtaru, Mia Maastik,  Markus Asuja, Eke Tarkin, kaur Robin Vaher ja Tõnis Reitalu.

Saime õppetunni ja loodan, et õpime sellest!
Juhendaja Janno Tuulik