Ajaloo-olümpiaadist maavanema vastuvõtuni

11. veebruaril toimus ajaloo-olümpiaadi maakonna voor. Meie kool oli esindatud 5 õpilasega. VI klassi teemaks oli “Rooma riik. Eluolu ja kultuur”. 34 punktiga saavutas 4. koha Laura-Maria Jõgi (6. kl) ja tubli oli ka 5. klassi õpilane Lisett Nurja (12.-13. koht). Osales 32 õpilast. 7. klassi esindasid Robert Suurna ja Kairi Rakaselg, teemaks „Bütsants, viikingid ja Vana-Vene”. Robert saavutas 9.-10. koha ja Kairi 11.-12. koha, osalejaid 25. IX klasside arvestuses konkureerisid esikohale 20 õpilast. Kertu Tuulingul õnnestus see kõige paremini, jagades 1.-2. kohta Valjala õpilase Tiina Nõmmega. Sellega saavutati ka õigus osaleda vabariiklikul olümpiaadil. 21. märtsil toimuski Tartus XXIII vabariiklik ajaloo-olümpiaad IX-XII klasside õpilastele. IX klassi teemaks oli “Eesti taasiseseisvumine 1985-1992”. Kertu Tuuling saavutas 4.-6. koha 25 osaleja hulgas. Selle tulemusega oli ta ainsa saarlasena esikümnes. 24. mail olid kutsutud Kertu ja tema juhendaja, õpetaja Urve Vakker Saare maavanema vastuvõtule.

Õpetaja Urve Vakker