Ajalooõpetajate reis Brüsselisse

Viimastel aastatel on olnud aktiivne koostöö Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate Seltsi ning Euroopa Komisjoni Eesti esinduse vahel. Nemad korraldasid kolmepäevase õppereisi Brüsselisse, Euroopa Liidu pealinna. 25 õpetajat üle Eestimaa külastasid ja kohtusid 13.-15. septembril erinevate inimeste ja esindustega.

Esimene kohtumine toimus Eesti alalises esinduses, saatkonnas suursaadik Aivo Oravaga. Ta peatus mõningatel sisekoostöö aspektidel ja vaagis ka maailmapoliitika probleeme. Ajaloomajas tutvusime sealsete ekspeditsioonidega. Väga huvitav oli kohtumine Euroopa Koolis Eestist pärit õpetajatega, kes tutvustasid suure (3000 õpilast ja ligi 300 õpetajat) kooli õppe- ja töökorraldust. Reedel kohtusime kõigepealt Euroopa Peasekretariaadist kogenud poliitiku ja asjatundjaga pr Kertu Kaeraga. Ta selgitas eelkõige EL toimimise mehhanisme ja Europarlamendi otsuste täideviimise protsesse.

Vahelduseks oli õpetusteemasid ka ingliskeelsete loengute näol. Sisuka päeva lõpetas hr Tauno Tõhk Euroopa välisteenistusest. Ta arutles Hiina ja Euroopa teemadel, rääkis suhetest ning hiinlaste poliitika ja majanduse mõjudest maailmas. Ta on ise elanud/õppinud Hiinas ja jagas ka selles valdkonnas kogemusi. Töökad päevad möödusid kiiresti ning Euroopa Liidu tegevusest sai kohapeal teadmisi kinnistada ja värskendada. EK Eesti esindusest tegelesid meiega Pille Rebane ja Kadri Kull. Kõik sujus ja kõik oli korraldatud. Tänud neile. Saaremaalt osales veel Valjala kooli ajalooõpetaja.

Urve Vakker
ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja