Erasmuslased Slovakkiast rikastasid meie koolinädalat

16.-22. septembrini viibisid meil külas 9 õpilast ja 4 õpetajat Slovakkiast Senohradi koolist. Tegemist oli nende õpirändeprojektiga, mille raames toimusid meie õpilastega koos ühistegevused eesmärgiga rääkida võõrkeeles, suhelda ja teha koostööd oma eakaaslastega teisest riigist ning saada uusi teadmisi.

Peamiselt toimusid ühistegevused meie kaheksandikega, kuid lisaks ka 7. ja 9. klassi õpilastega ning muidugi said külalistega suhelda kõik koolipere liikmed, kes vähegi võõrkeeles suhelda oskasid. Tuleb tunnistada, et meie õpilaste keeleoskus üllatas – paljud isegi nendest, kel pole veel inglise keele tundegi alanud, oskasid rääkida ja said aru.

Koolipäeva sees toimusid mitmed harivad tegevused (nt lubjapargi külastus, loodushoiuteemaliste videote tegemine, Rakett69 stiilis väljakutsed, niidigraafika jne), pärastlõunati aga väljasõidud ja muud vabaaja tegevused (nt paadisõidud ja grill Abaja sadamas).

Kaks õpetajat olid meil töövarjutamisel, st nad vaatlesid tunde ja jälgisid ka muul ajal, millega õpetajad koolipäeval tegelevad. Tunde ise nad ei andnud, kuid Slovakkia kooli kehalise kasvatuse õpetaja Ali viis läbi meie spordipäeva soojendusvõimlemise.

Slovakkide soov oli ööbida peredes, kuid kahjuks oli meil seekord ainult kaks peret, kes olid valmis väliskülalist võõrustama. Loodetavasti see muutub ning edaspidi leiame rohkem peresid, kes on valmis öömaja andma ning saaksid seeläbi pakkuda nii võõrale kui oma lapsele võimalust veelgi intensiivsemaks keelepraktikaks ja kultuurikogemuseks. Õnneks aitas seekord majutusega Mardi turismitalu Karalas, aitäh!

Praegu on meil slovakkidega kokkulepe, et kevadel läheb meie Rohelise kooli programmi töörühm (mis on alles moodustamisel) neile külla, et uurida, kuidas nende koolis programmiga toimetatakse. Samas tuli välja, et teekond nende koolist meile oli väga pikk ja kallis, mistõttu võib juhtuda, et peame endale veidi kergemini ligipääsetava sihtkoha otsima.

Mälestuseks meie esimesest välisõpilaste grupist jääb seiklusparki Slovakkiat iseloomustav maalitud kivi. Aitäh kõigile, kes selle nädala õnnestumisele kaasa aitasid!