Maailmakoristuspäev

Septembrikuus andis koolipere oma panuse maailma koristamisse, tehes puhtamaks meie jaoks kõige lähedasemat maailma nurgakest – oma kooli ja kodukoha ümbrust.

1. klass
Meie korjasime prügi Lümanda Maja ümbrusest ja maantee äärest. Esmapilgul näis kõik nii puhas ja korras, kuid terasemalt vaadates märkasime põõsastes üsnagi palju prahti. Saagiks oli peamiselt pisiprügi, mida saadi neli “kotitäit”.

2.-3. klass
Kui õpetaja oma kaamera välja võttis, olid koristajad jõudnud juba põõsastesse prügi järele “sukelduda”. Rõõmsatest nägudest võib välja lugeda, et töö tulemustega jäädi rahule.

4. klass
Õhin prügi leida oli suur. Kui varasemalt on saak olnud suur suitsukonide näol, siis nüüd üllatas meid koristataval alal (staadioni ümbrus ning pargi vastas üle tee ala ja Paderiku laudani viiv tee äär) leitud klaasikildude hulk. Tänu poolpõlenud krossikarehvile said kõik ka oma ninad tahmaseks.

7. klass
Sel aastal palusid Maailmakoristuspäeva eestvedajad pöörata suuremat tähelepanu ka kalmistute korrastamisele. 7. klassi õpilased just seda tegidki ja andsid oma panuse Lümanda kalmistul.

8. klass
18. septembril käisid kaheksandikud Pihla rannast aakrikku ja muud prügi otsimas. Rannaalalt midagi ei leidnud, kuid sellest mõlemas suunas edasi liikudes tuli ette nii tühje plastpudeleid, kilet kui ka näiteks üksik saabas. Noormehed leidsid kõrkjatest ühe vana televiisori, millele tuleb küll eraldi aiakäruga järele minna.

9. klass
Õpilased käisid läbi discgolfi raja ja selle ääres asuva punkri. Leidime nii väikest kui ka suurt prügi. Kõik osalesid. Meeldis.