Robotex 2023 eelvoor

Reedel, 29. septembril toimus Saaremaa Gümnaasiumis Robotex’i eelvoor, kus osalesid ka Lümanda Robootikaringi õpilased Jan Kunder, Joonas Saarela, Tõnis Reitalu, Eke Tarkin, Artur Teller ja Sander Kallas. Eelvooru tulemusena pääsesid kõik Lümanda 5 LEGO Sumo robotit edasi Robotex International lõppvõistlusele. Ainsana ei suutnud pääseda vaid Lümanda joonejärgimise robot, sest võistusrada osutus arvatust keerulisemaks.

Sumo, kuni 13 aastased:

1. koht, robot nimega Robin, võistleja Jan Kunder.
  2. koht, robot nimega Mega, võistleja Artur Raun.
  3. koht, robot nimega Salme Sahk 2, võistlejad Andri Aadusoo ja Martin Pilsas.

Sumo, 14 ja vanemad:

1. koht, robot nimega Saekas, võistlejad Artur Teller ja Sander Kallas
  2. koht, robot nimega Mikk, võistleja Tõnis Reitalu
  3. koht, robot nimega Tiiger, võistlejad Sander Kallas ja Artur Teller

Joonejärgimisvõistlustelt sai Robotex internationalile ainsana Nooruse kooli meeskonna robot nimega Sass (võistlejad Sass Kirss, Liisa Naulainen ja Emma Tarus).

Palju õnne kõigile võitjatele ja suur tänu korraldajatele – Robotex ja Saaremaa Gümnaasium!
Janno Tuulik

Foto võitjatest pärit Saarte Hääle galeriist