Esimene Erasmuse õpiränne viis Taani

28. ja 29. septembril külastasid õpetaja Sirje Lulla ja huvijuht Liise Kukk Erasmus+ õpirändeprojekti raames Bornholmi saart, et koguda ideid Rohelise kooli programmi rakendamiseks meie koolis. Rønne Erakoolis kohtusid nad õpilasesinduse ja Rohelise kooli töörühma liikmetega, käisid üheksandikega väljasõidul looduhariduskeskuses, külastasid tunde ja uurisid lähemalt Taani haridussüsteemi eripärasid.

Rønne Erakoolis võõrustas neid direktor Jesper Jørgensen, keda nii mõnigi Lümanda kooli vilistlane peaks mäletama kui noort ja sarmikat kehalise kasvatuse praktikanti aastal 1993. Jesper meenutas, kuidas tema jaoks oli toona väga üllatav, kui väike oli Lümanda kooli “spordisaal” ning kuidas õpilased rivistusid iga kehalise kasvatuse tunni eel pikkuse järjekorda.

Õpetaja Sirje ja Liise tutvustavad töövarjutamisel kogetut ja sealt saadud uusi ideid kõigepealt kolleegidele ning kui Rohelise kooli töörühm on moodustatud, siis ka õpilastele. Mõned esmased võõrsilt nopitud tähelepanekud – elurikkust saab soodustada kõikjal ja väga vähese ressursiga; Rohelise kooli töörühma on kaasatud ka kooli töömees; õpilased on avatud oma soove intelligentselt väljendama (postkast ideede/murede jaoks); kooliaias on igal klassil oma kast (ja ise otsustavad, mida sellega teevad).

Järgmine samm projektis “Tegusad õpilased Rohelises koolis” viib õpetaja Janno Tuuliku oktoobri teises pooles Prahasse koolitusele “Sustainability in Education”. Pärast seda lähevad õpirändele juba õpilased.